Εγκατάσταση Φωτεινού Σηματοδότη

Χθες 05-03-14 στην διασταύρωση Αθηνών και Φιλικής Εταιρείας σκοτώθηκε ένας συμπολίτης μας ενώ τραυματίσθηκαν σοβαρά άλλοι τρεις.
Πόσοι πρέπει να σκοτωθούν ακόμα για να βάλετε Κύριε Δήμαρχε ένα φωτεινό σηματοδότη.
Μήπως για εσάς ένα φανάρι κοστίζει περισσότερο από την ανθρώπινη ζωή;
Στην Διασταύρωση αυτή έχουμε κάθε εβδομάδα ατυχήματα με υλικές ζημιές και τραυματισμούς, όπως έγινε και σήμερα δεύτερη κατά σειρά ημέρα, ευτυχώς με μόνο υλικές ζημιές.

2 Σχόλια στο "Εγκατάσταση Φωτεινού Σηματοδότη"

1. Ο/Η ΠΟΛΙΤΗΣ λέει:

Συμφωνώ απόλυτα. Τεράστια κίνηση οχημάτων προφίδει προχειρότητα μελέτης και δείχνει ευθύνες.

2. Η Απάντηση της Υπηρεσίας Ο/Η Αιμιλία Κραβαρίτη λέει:

Προς: κ.Αθανασίου Ηρακλή

Σχετικά με την απο 7/3/2014 ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου σας ενημερώνουμε οτι λάβαμε το μήνυμά σας σας στις 7/3/2014.Την ίδια ημέρα το διαβιβάσαμε στον Αντιδήμαρχο Πολεοδομίας , στον Αντιδήμαρχο Τεχνικών Υπηρεσιών, στη Διεύθυνση Βιώσιμης Κίνητικότητας και στο Τμήμα Φωτεινής σηματοδότησης.Αναμένουμε απαντήσεις για να σας ενημερώσουμε επίσημα.

Σας ευχαριστούμε για την επίσκεψή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου και για τη χρήσιμη ενημέρωση.

Απο το Γραφείο Διοικητικής Βοήθειας και Επικοινωνίας των Πολιτών με το Δήμο Βόλου.
    Ελευθερία Σαββάκη