αδεσποτα ζώα

είμαι κάτοικος μελισσατικών, πλησίον της μητρόπολης, όπου περιφέρεται μια αγέλη οκτω αδέσπότων σκύλων. τα σκυλιά αυτά συνήθως περιφέροταν στον αύλειο χώρο της μητρόπολης, αλλά το τελευταίο χρονικό διάστημα περιφέρονται μέχρι και τον σιδηροδρομικό σταθμό των μελισσατίκων, με αποτέλεσμα να φοβόμαστε να κυκλοφορήσουμε με τα πόδια στο τρόμο μιας τυχαίας συνάντησης με τα αδέσποτα. δεν αφήνουμε τα παιδιά μας να παίξουν και να κάνουν ποδήλατο στο δρόμο στο φόβο των αδέσποτων. αν νομίζετε ότι είμαι υπερβολικός, δοκιμάστε να πατε με τα πόδια από τον σιδηροδρομικό σταθμό μελισσατικών στην μητρόπολη από τον χωμάτοδρομο. θα ήθελα να παρακαλέσω να γίνει προσπάθεια απομάκρυνσής τους, καθώς πλέον κυκλοφορούν σαν αγέλη, πριν μια συνάντηση με τα αδέσποτα, μας στείλει στο νοσοκομείο.

Ένα Σχόλιο στο "αδεσποτα ζώα"

1. Η Απάντηση της Υπηρεσίας Ο/Η Αιμιλία Κραβαρίτη λέει:

Προς : κ.Αντάρα Παύλο

Σχετικά με την από 8/3/2014 ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου. Σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 10/3/2014.Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ.321/2014 έγγραφό μας το διαβιβάσαμε στον αρμόδιο Αντιδήμαρχο και στο Γραφείο Αδέσποτων και αναμένουμε απάντηση για να σας ενημερώσουμε επίσημα

Σας ευχαριστούμε για την επίσκεψή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου και για την χρήσιμη ενημέρωση.
    Από το Γραφείο Διοικητικής Βοήθειας και Επικοινωνίας των Πολιτών με το Δήμο Βόλου.
    Ελευθερία Σαββάκη