ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΣ

Στον ποδηλατόδρομο του παραλιακού μετώπου – κι όχι μόνο – έχουν σβηστεί τα σύμβολα του ποδηλάτου με άσπρη μπογιά που δηλώνουν τη συγκεκριμένη χρήση. Θεωρώ ότι το κόστος δεν είναι απαγορευτικό και θα υπενθυμίζει σε ντόπιους και επισκέπτες ότι δεν μπορούν να βαδίζουν πάνω στον ποδηλατόδρομο για την αποφυγή ατυχημάτων.

Ένα Σχόλιο στο "ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΣ"

1. Η Απάντηση της Υπηρεσίας Ο/Η Ελένη Τατάκου λέει:

Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος “ποδηλατόδρομος”, σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 10/02/2017. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ. 2430/2017 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στη Δ/νση Βιώσιμης Κινητικότητας και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.
    Ελένη Τατάκου.