άδειασμα κάδων

Καλημέρα,
στο επισυναπτόμενο αρχείο υπάρχουν 3 φωτογραφίες που απεικονίζουν την κατάσταση σε κάδους και δρόμο μετά την παρέλευση απορριμματοφόρου για την αποκομιδή σκουπιδιών 20/04/2017, 07:30 στην συμβολή των οδών Φιλίππου Ιωάννου – Ρήγα Φεραίου. Επανειλημμένα κατά την διαδικασία αδειάσματος των κάδων χύνονται ζουμιά, η περιοχή μυρίζει άσχημα και ο δρόμος (Ρήγα Φεραίου) βρωμίζει με μόνιμα αποτυπώματα σκουπιδιών. Αντιλαμβάνομαι ότι δεν θα έπρεπε να υπάρχουν σκουπίδια με ρευστό περιεχόμενο στους κάδους αλλά δυστυχώς αυτό αποτελεί μια πραγματικότητα/ καθημερινότητα. Παρακαλώ για τις ενέργειές σας. Προτάσεις:
*έλεγχος αν κάποιος κάδος είναι τρύπιος (νομίζω ο ένας πράσινος χρειάζεται άμεση αντικατάσταση),
*έλεγχος διαδικασίας αδειάσματος αν κάτι δεν γίνεται σωστά,
*έλεγχος δυνατότητας καθαρισμού/ πλυσίματος του δρόμου και της περιοχής άμεσα μετά το άδειασμα των κάδων,
*συστάσεις στο προσωπικό για έλεγχο/ καταγραφή/ αναφορά παρόμοιων προβλημάτων και για κλείσιμο των καπακιών των κάδων μετά από κάθε άδειασμα (ο μπλε αφήνεται μονίμως ανοιχτός).

Ένα Σχόλιο στο "άδειασμα κάδων"

1. Η Απάντηση της Υπηρεσίας Ο/Η Ελένη Τατάκου λέει:

Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος «άδειασμα κάδων», σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 24/04/2017. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ. 2951/2017 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στο Τμήμα Σχεδιασμού Εποπτείας και Αποκομιδής Απορριμμάτων και Ανακυκλώσιμων Υλικών της Δ/νσης Καθαριότητας και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.
    Ελένη Τατάκου.