3ο Γυμνάσιο-Λύκειο Ατυχήματα

Γινόμαστε μάρτυρες τροχαίων ατυχημάτων σχεδόν κάθε εβδομάδα στην οδό Κύπρου, εκεί που συστεγάζονται το 3ο γυμνάσιο και λύκειο. Όπως καταλαβαίνετε πηγαινοέρχονται πάρα πολλά παιδιά, και ο δρόμος εκεί είναι διπλής κατεύθυνσης με αποτέλεσμα να γίνονται ατυχήματα με παιδιά όπως μπορείτε να πληροφορηθείτε και από την τροχαία Βόλου. Για να προλάβουμε μεγαλύτερα και σοβαρότερα ατυχήματα σας καλώ να κάνετε τις απαιτούμενες ενέργειες ώστε αυτά να αποφευχθούν.
Δώστε σας παρακαλώ την δέουσα σημασία καθώς και τις άμεσες ενέργειες σας.

Ένα Σχόλιο στο "3ο Γυμνάσιο-Λύκειο Ατυχήματα"

1. Η Απάντηση της Υπηρεσίας Ο/Η Ελένη Τατάκου λέει:

Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος “3ο Γυμνάσιο-Λύκειο ατυχήματα”, σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 13/10/2017. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ. 97981/2017 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στη Δ/νση Βιώσιμης Κινητικότητας και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.
    Ελένη Τατάκου.