ΚΑΤΕΙΛΗΜΜΕΝΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ « 15242

ΚΑΤΕΙΛΗΜΜΕΝΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ

Πεζοδρόμιο στη συνοικία » Παλιά «, Βελισσαρίου με Δοιράνης, στο Βόλο είναι κατειλημμένο με οικοδομικά υλικά και διάφορα άλλα αντικείμενα όπως ηλιακός θερμοσίφωνας, κιβώτια πλαστικά, κουβάδες κ.λ.π..Η εικόνα είναι άθλια και προκαλεί την έντονη αγανάκτηση όλων. Παρακαλούμε για την άμεση απελευθέρωση του πεζοδρομίου.
Παρακαλώ, διαμέσω του πρωτοκόλλου σας, να ενημερωθεί σχετικά και η Αρχαιολογική Υπηρεσία, καθώς η περιοχή είναι χαρακτηρισμένη ως αρχαιολογικός χώρος.

Ένα Σχόλιο στο "ΚΑΤΕΙΛΗΜΜΕΝΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ"

Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος “Κατειλημμένο πεζοδρόμιο ” κι αριθμό αιτήματος 2245, σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 12/02/2018. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ. 119403/2018 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στο Τμήμα Καθαρισμού Κοινοχρήστων Χώρων και Ειδικών Συνεργείων της Δ/νσης Καθαριότητας και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.