Επέκταση ελεγχόμενης στάθμευσης Περιοχή Αγίου Νικολάου

Έχω κάνει και στο παρελθόν την ίδια πρόταση, χωρίς ανταπόκριση όμως. Αφορά στο πρόβλημα στάθμευσης που αντιμετωπίζουμε οι μόνιμοι κάτοικοι της περιοχής με τα καφέ και εστιατόρια της Κουμουνδούρου-Ερμού, τα οποία καταλαμβάνουν τις ελεύθερες θέσεις στάθμευσης της περιοχή, με αποτέλεσμα να είναι αδύνατη η εύρεση στάθμευσης από το απόγευμα μέχρι αργά το βράδυ.
Για το λόγο αυτό θα μπορούσαν να εφαρμοστούν πολύ εύκολα και άμεσα τα εξής μέτρα:
α) επέκταση της ελεγχόμενης στάθμευσης στις οδούς Ογλ, 28ης Οκτωβρίου, Γαμβέτα, Κουμουνδούρου, Γαλλίας οι οποίες κατά τις μεταμεσονύκτιες ώρες αδειάζουν καθώς τις υπόλοιπες γεμίζουν από τους θαμώνες των καφέ της περιοχής,
β) ειδικές τιμές στα parking της περιοχής για τους μόνιμους κατοίκους.

Ένα Σχόλιο στο "Επέκταση ελεγχόμενης στάθμευσης Περιοχή Αγίου Νικολάου"

Προς κ.Στέλλα Παπαγιαννακοπούλου
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος “Επέκταση ελεγχόμενης στάθμευσης περιοχή Αγίου Νικολάου” ΚΙ ΑΡΙΘΜΌ 2249 , σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 13/02/2018. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ. 119660/2018 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στη Δ/νση Βιώσιμης Κινητικότητας και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.