φυτευση στην πλατεια πανεπιστημιου « 15242

φυτευση στην πλατεια πανεπιστημιου

Με την ευκαιρία της αναμόρφωσης της πλατείας πανεπιστημίου,όπως διαβάσαμε στον τύπο,θα ήθελα να προτείνω στην υπηρεσία σας να εξετάσει την δυνατότητα να φυτευθούν τα δέντρα «τζακαράντες» .Ο χώρος προσφέρεται γιατί δεν έχει εμπόδια,καλώδια,σύρματα κλπ,.Αυτά τα δέντρα είναι πανέμορφα,μια περιήγηση στο διαδίκτυο θα σας πείσει,και θα δημιουργήσουν ένα χαρακτηριστικό σημείο στην πόλη.Η υπηρεσία σας είναι η πιο ειδική στο να βρει και άλλα κατάλληλα σημεία ,ανοικτούς χώρους,φαρδείς δρόμους π.χ η οδός Φερρών, που μπορούν να φυτευθούν αυτά τα δένδρα.Το κόστος τους δεν είναι μεγάλο,πράγμα που είναι σημαντικό.

Σας ευχαριστώ

Ένα Σχόλιο στο "φυτευση στην πλατεια πανεπιστημιου"

Προς κ.Φωτεινή Ευσταθίου
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος “Φύτευση στην πλατεία Πανεπιστημίου” κι αριθμό 2426 σας ενημερώνουμε, ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 29/03/2018 και την ίδια ημέρα με το ΔΥ 143375/2018 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημα στην Δ/νση Πρασίνου.
    Κωνσταντία Φώτου.