Πράσινο στην πόλη

Σε όλο τον κόσμο μεταββάλου την αρχειτεκτονική χώρου και κτηρίων για να μην ενοχληθούν δέντρα και το όλο οικοσύστημα. Εμείς καταστρέφουμε υγιή δέντρα στο κέντρο της πόλης, πλατεία ελευθερίας.

Πνεύμονες πρασίνου είναι απαραίτητοι στις πόλοις, Ισως θα έπρεπε να αυξήσουμε τον αριθμό των δέντρων στο πολεοδομικο συγκρότημα για καλύτερες κλιματοκογικές συνθήκες και λόγους υγείας.

Ένα Σχόλιο στο "Πράσινο στην πόλη"

Προς κ.Αναστάσιο Ευαγγέλου
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος “Πράσινο στην πόλη” κι αριθμό 2428 σας ενημερώνουμε, ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 13/06/2018 και την ίδια ημέρα με το ΔΥ 144102 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημα με τις προτάσεις σας στην Δ/νση Πρασίνου.
    Κωνσταντία Φώτου.