Επικίνδυνο γεφυράκι

Χαιρετώ και μπαίνω στο θέμα.
Στο πεζόδρομο που περνά παραθαλάσσια του Χενία ,υπάρχει ένα ξύλινο γεφυράκι .Γνωρίζω ότι έχει ξαναεπισκευαστεί παλιότερα ,και ότι κάποιοι ανεγκέφαλοι το κατέστρεψαν .Αυτό όμως δεν είναι λόγος για να παραμένει αυτή η τρομερά επικύνδινη παγίδα ενεργή ,με τόσα όσα μικροατυχήματα προκύπτουν εκεί ,από μικρούς και μεγάλους ντόπιους ή τουρίστες ,είναι πρόκλιση για την σωματική ακεραιότητά μας αλλά και σωστή δυσφίμιση .
Το καλοκαίρι ξεκίνησε και οι βραδυνές βόλτες στη συγκεκριμένη περιοχή είναι επικίνδυνες.
Ευχαριστώ που με ακούσατε
(ας είναι και μεταλλικό ,τι θα κάνουν θα φέρουν τροχό να το κόψουν ? )

Ένα Σχόλιο στο "Επικίνδυνο γεφυράκι"

Προς κ.Παναγιώτη Σταμάτογλου
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος “Επικίνδυνο γεφυράκι” κι αριθμό 2430 σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 13/06/2018. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ.144012/2018 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στο Τμήμα Τμήμα Συντηρήσεων της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.
    Κωνσταντία Φώτου.