ΠΛΑΖ ΕΟΤ ΑΛΥΚΕΣ

Καλησπερα.

Ο δημος Βολου εδωσε την πλαζ στο κοινο .Ως εδω ολα καλα.
Αν εβαζε και κανενα μεροκαματο τη βδομαδα για να μαζευονται τα φυκια που μαζευονται θα ηταν πολυ καλυτερα, γιατι μια τα βγαζει η θαλασσα και μια που τα ξανα παιρνει μεσα και κοσμος παει τα βλεπει μεσα και πηγαινει παρακατω στις αλυκες , στις αμφανες και στην Αμαρυλιδα.

Επισης η πινακιδα που γραφει απαγορευονται τα σκυλια στην παραλια ειναι πολυ μικρη και τα ζωα δεν την Βλέπουν.
Χτες το βραδυ, περα απο τα αδεσποτα που μαζευονται, υπηρχαν και αυτα που εκανουν μπανιο με τα αφεντικα τους.
Γιαυτο καλο θα ηταν να κανετε την πινακιδα μεγαλυτερη, η καποιος να κανει μια βολτα να δει τι γινεται.

Ευχαριστω

Δ.Χιωτης

Ένα Σχόλιο στο "ΠΛΑΖ ΕΟΤ ΑΛΥΚΕΣ"

Προς κ.Δημήτριο Χιώτη
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος “ΠΛΑΖ ΕΟΤ ΑΛΥΚΕΣ ” κι αριθμό 2468, σας ενημερώνουμε, ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 13/07/2018 και την ίδια ημέρα με το ΔΥ 151379/2018 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημα στην το Τμήμα Καθαρισμού Κοινοχρήστων Χώρων και Ειδικών Συνεργείων της Δ/νσης Καθαριότητας για το πρώτο αίτημά σας και στην υπηρεσία Κοινωνικής Προστασίας για το 2ο αίτημά σας. Μετά από ερώτημά μας στην υπηρεσία Κοινωνικής Προστασίας σας ενημερώνουμε, ότι για τα δεσποζόμενα ζώα δεν έχει την ευθύνη ο Δήμος η υπηρεσία παρεμβαίνει μόνο σε περιπτώσεις αδέσποτων ζώων.
    Κωνσταντία Φώτου.