εγκατάλειψη χώρων άθλησης

Σας είχα στείλει στο παρελθόν μία πρόταση για τα γήπεδα (ποδοσφαίρου-μπάσκετ-τέννις) της Πορταριάς. Η περίφραξη είχε ξεκολλήσει με κίνδυνο ατυχήματος και μία παράκληση να αποκατασταθεί. Υλοποιήσατε το πρώτο σκέλος, την ξυλώσατε. Τώρα έχουμε ένα γήπεδο ποδοσφαίρου συντηρημένο και ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ και από ένα γήπεδο τέννις και μπάσκετ ΔΙΑΛΥΜΕΝΑ.
Τι να κάνουμε; Δεν μπορούμε να ζούμε στο Βόλο. Αυτή δηλαδή θα είναι η κατάρα μας;
Δεν θα υπάρχει ούτε ένα γήπεδο για άθληση εκτός του Βόλου;
Η Μακρινίτσα χωρίς παιδική χαρά και τα δύο χωριά χωρίς χώρους άθλησης;
Ποτέ στο παρελθόν δεν υπήρξε τόση απαξίωση.
Αν κρίνω και από την περασμένη φορά δεν νομίζω να μου απαντήσετε.

Ένα Σχόλιο στο "εγκατάλειψη χώρων άθλησης"

Προς κ. Ηλία Τερτίμπα
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος «Εγκατάλειψη χώρων άθλησης», σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 11/09/2018. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ. 164791/2018 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στη Δ/νση Αθλητισμού του ΔΟΕΠΑΠ – ΔΗΠΕΘΕ και στην Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου βόλου αντίστοιχα και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσιών.

Κωνσταντία Φώτου.