Επικίνδυνη πλεον η παιδικη χαρα στον Αγ.Κωνσταντίνο

Εδω και 1 μήνα έχουν σπάσει τα ελατήρια σε παιχνίδι τραμπάλας της παιδικής χαράς Αγ.Κωνσταντίνου, Το παιχνίδι δεν έχει απομονωθεί κατάλληλα ώστε να προστατευτούν τα παιδιά. Η σήμανση που έχει τοποθετηθεί είναι ανεπαρκής. Επίσης έχουν σπάσει τα κιγκλιδώματα της περίφραξης και μπαίνουν μέσα σκυλιά. Τέλος οι πόρτες δεν κλείνουν γιατί έχουν στραβώσει οι πίροι. Ανεπαρκής και η καθαριότητα. Η περιοχή είναι γεμάτη σκουπίδια.

Ένα Σχόλιο στο "Επικίνδυνη πλεον η παιδικη χαρα στον Αγ.Κωνσταντίνο"

Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος “Επικίνδυνη πλέον η παιδική χαρά στον Άγιο Κων/νο ” κι αριθμό 2601 ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 12/10/2018 . Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ. 173240/2018 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στη Δ/νση Τεχνικών Υπηρεσιών όσον αφορά τα τεχνικά προβλήματα και τη συντήρηση της παιδικής χαράς και στη Διεύθυνση Πρασίνου για το θέμα της Καθαριότητας του χώρου κι αναμένουμε ενέργειες των υπηρεσιών.