Κοπή δέντρων

Αγαπημένε μας Δήμαρχε είμαστε στην οδό Κανάρη κατω από την Πολυμέρη . Έχουμε μεγάλα δέντρα , όπως επίσης κ στην οδο Σαράτση, που τα κλαριά τους έχουν μεγαλώσει πάρα πολύ, έχουν ενωθει από πεζοδρόμιο σε πεζοδρόμιο ,με κίνδυνο να σπάσουν όταν περνούν αυτοκινητα , να χτυπήσουν άνθρωποι κ να προκληθουν ζημιές! !! Ακόμη οι κινδυνοι αυξανουν τώρα το χειμώνα με τις κακοκαιρίες κ τα χιόνια! ! Επίσης να ρωτήσω αν μπορούμε να κοντινουμε μεγάλο δέντρο , όταν έρθει το συνεργείο σας, που βρίσκεται στο πίσω μέρος της πολυκατοικίας μας, για τους ίδιους πιο πάνω λογους!! Περιμένοντας τις δικές σας ενέργειες, το συντομότερο δυνατόν , σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων! !!

Ένα Σχόλιο στο "Κοπή δέντρων"

Προς κ. Παρασκευή Κατσίπη
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 15/10/2018 με τίτλο αιτήματος “Κοπή δένδρων” κι αριθμό 2603. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ. 173557/2018 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στη Δ/νση Πρασίνου και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.