ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΓΩΝΕΣ

ΚΥΡΙΟΙ
ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΑ ΕΙΤΕ ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΤΕ ΠΕΖΗ ΕΙΤΕ ΜΕ ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΔΕΝ ΑΠΟΚΑΘΙΣΤΑΤΑΙ ΤΟ ΤΟΠΙΟ
1) ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΑΥΛΟΝ ΚΟΡΔΕΛΕΣ ΠΟΥ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΝΕΙ Ο ΚΟΜΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΥΛΟΝ ΚΟΡΔΕΛΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΛΑΔΙ ΤΟΥ ΔΕΝΔΡΟΥ Η ΟΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΕΙΧΕ ΔΕΘΕΙ.

2)ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΤΩΝ ΘΕΑΤΩΝ (ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΕΣ ΑΠΟ ΚΑΦΕΔΕΣ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΝΕΡΟΥ ΓΑΡΙΔΑΚΙΑ ΚΛΠ ΚΛΠ.

3)ΟΠΟΥ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕ Ο ΔΗΜΟΣ Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΟΥΝΤΩΣ ΙΚΑΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΡΩΤΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΕΠΟΠΤΗΣ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ Η ΝΑ ΔΙΔΟΝΤΑΙ ΣΑΦΕΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΥΛΛΟΓΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΛΑΙΩΝ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΖΩΝΗΣ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΕΙ.

5)ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΦΙΣΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ Η ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ.ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΘΙΣΤΑΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΗ ΔΙΕΛΕΥΣΗ ΠΕΖΩΝ ΚΑΙ ΤΡΟΧΟΦΟΡΩΝ
Η ΑΠΟΚΑΘΗΛΩΣΗ ΤΩΝ ΠΑΝΩ ΠΟΙΑΝΟΥ ΜΕΡΙΜΝΑ ΕΙΝΑΙ?

6)ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΤΟΠΙΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΕΔΑΦΟΥΣ(ΜΟΝΟΠΑΤΙΟΥ)
ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΩΝ .ΑΥΤΟ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΕΙΤΕ ΜΕ ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕΣΟΝ Η ΜΕ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΟΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΙ ΒΑΘΕΙΕΣ ΑΥΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΕΤΑΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΣΕ ΝΕΡΟΦΑΓΩΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΒΡΟΧΕΣ.
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΕΤΕ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΝΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΤΑΙ ΣΕ ΑΔΙΑΒΑΤΟ ΝΕΡΟΦΑΓΩΜΑ.
ΟΥΤΕ ΠΑΛΑΙΑ ΚΑΝΤΡΙΜΙΑ ΠΕΤΡΙΝΑ ΝΑ ΔΙΑΛΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΝΤΟΥΡΑΔΕΣ ΓΚΑΖΟΦΟΝΙΑΔΕΣ
ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΜΟ ΤΑ ΠΕΤΡΙΝΑ ΚΑΛΝΤΡΙΜΙΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΙ.
ΑΝ Η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΠΛΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙΑ
ΜΕΤΑ ΠΑΣΗΣ ΕΚΤΙΜΗΣΕΩΣ

ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΤΣΑΓΕΩΡΓΗΣ

Ένα Σχόλιο στο "ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΓΩΝΕΣ"