Στολισμος Πολης

Καλημερα.

Εδω και παρα πολλα χρονια δεν εχει στηθει σε κανενα μερος της πολης μας ενα γλυπτο (Ανδριαντας, αφηρημενης τεχνης κτλ) και ο Βολος ειναι απο τις πολεις που μονο γυρω απο το δημαρχειο εχει κατι σχετικο .Ολες οι πλατειες μας δεν εχουν τιποτα. Ειναι αστολιστες.
Παρα πολλα εργα εχει κανει ο δημος Βολου επι δημαρχιας Αχ. Μπεου τα οποια βεβαια ειναι απαραιτητα και σιγουρα χρειαζονται πολλα ακομα αλλα και το κομματι του ποιλισμου πρεπει να το δειτε. Ο Βολος περα απο τη φυσικη ομορφια του χρειαζεται και λιγο «φτιαξιμο». Χιλιαδες ανθρωποι ερχονται σαν τουριστες κτλ.
Ολοι σας εχετε παει σε καποια πολη της Ευρωπης και εχετε δει τι συμβαινει.

Ευχαριστω.
Δ.Χιωτης

Ένα Σχόλιο στο "Στολισμος Πολης"

Προς κ. Δημήτρη Χιώτη
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος < <Στολισμός πόλης>> κι αριθμό 2851 σας ενημερώνουμε, ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 18/04/2019 και την ίδια ημέρα με το ΔΥ 222668/2019 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημα σας σαν πρόταση στη Δ/νση Πολιτισμού του ΔΕΟΠΑΠ-ΔΗΠΕΘΕ κι αναμένουμε απάντηση της υπηρεσίας .