Το γηπεδάκι της Χιλιαδούς

Αξιότιμοι κύριοι του Δήμου . Είμαι κάτοικος της συνοικίας της Χιλιαδούς ,και θέλω να εκφράσω
μια επιθυμία ,όχι μόνο δική μου αλλά και πολλών ακόμα συμπολιτών μου .
Στη γειτονιά μας υπάρχει εγκαταλειμμένο το γηπεδάκι μας .Κουντουριώτου με Περιφερειακό.
Τα χρόνια περνούν και ο χώρος παραμένει αναξιοποίητος ,να γεμίζει χόρτα ,σκουπίδια ,και με την όψη του να διώχνει παρά να μαζεύει κόσμο και ιδίως παιδιά.
Απ` ότι γνωρίζω ,ο χώρος προβλέπεται να γίνει αθλητικό πάρκο. Πολύ φοβάμαι όμως ,ότι θα το βάλουν στο μάτι όπως παλιότερα για να χτίσουν κάποια δημόσια υπηρεσία,και γιαυτό ίσως και το κρατούν ανεκμετάλευτο.
Είναι σωστό,η Δημοτική Αρχή να αξιοποιήσει τον χώρο, και να τον αποδόσει στους κατοίκους της συνοικίας.
Άλλωστε είναι κάτι πού το δικαιούται η συνοικία και πολεοδομικά.
Άντε λοιπόν, κάντε το να καθαρίσει ο τόπος από τα χόρτα και τα σκουπίδια ,να μπορέσουμε να δούμε
και εμείς κάτι καλό στη γειτονιά μας . Ανοιχτός ή και κλειστός ,ένας αθλητικός χώρος ,πάντα θα είναι
ένα καλό δημιουργικό στέκι .
Με τιμή ,
ένας συμπολίτης.

Ένα Σχόλιο στο "Το γηπεδάκι της Χιλιαδούς"

Προς κ. Παναγιώτη Σταμάτογλου
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος «To γηπεδάκι της Χιλιαδούς» κι αριθμό 2854 σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 19/04/2019
    Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ. 223030/2019 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας με τις προτάσεις σας στη Δ/νσηΤεχνικών Υπηρεσιών και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.