Η λάμπα που βρίσκεται στο 3ο χλμ της ΕΟ Λεχωνίων – Αγίου Λαυρεντίου (Γεωγραφικό μήκος/πλάτος: 39.336850, 23.047248), έξω από τον επαγγελματικό μου χώρο και το σπίτι μου, δεν λειτουργεί από τις 13/03/2019. Μετά από επίμονες προσπάθειες μιας εβδομάδας για τηλεφωνική επικοινωνία (με όλα τα τηλέφωνα που εμφανίζονται στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου για τεχνικές υπηρεσίες και βλάβες του δικτύου δημοτικού φωτισμού) άρχισα να τηλεφωνώ στους πολιτικούς της περιοχής μου (εκλεγμένους και υποψήφιους) και να λαμβάνω τις υποσχέσεις τους για τη σύντομη αποκατάσταση της βλάβης. Στις 18/03/2019 άρχισα να στέλνω ηλεκτρονικά μηνύματα όπως αυτό, εντός των αγκυλών, που έστειλα στο “dimosvolos@gmail.com” : { Προκειμένου να ενημερώσω την αρμόδια υπηρεσία για καμένη/χαλασμένη λάμπα στην περιοχή μου έχω καλέσει τα εξής τηλέφωνα: 2421064931, 2421061531, 24210 94048, 24210 97501, 24210 92173-4, έστειλα email στο alpapag1@yahoo.gr και προσπάθησα να στείλω μέσα από ‘Βλάβες του δικτύου δημοτικού φωτισμού’ (http://dimosvolos.gr/?cat=193 ). Τι άλλο πρέπει να κάνω; }. Στις 19/03/2019 κατάφερα να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με κάποιον Γιάννη Φρύδα στις ‘Βλάβες του δικτύου δημοτικού φωτισμού’ ο οποίος αφού μου είπε «τι κρίμα, εχθές πέρασε το συνεργείο από εκεί» με διαβεβαίωσε ότι σύντομα θα επιλυθεί το θέμα.

Έχει περάσει πάνω από ένας μήνας που επικρατεί σκοτάδι έξω από τον επαγγελματικό μου χώρο και συνοδεύω πελάτες και συνεργάτες με φακό έως τα αυτοκίνητά τους για να μην αγριεύονται. Συνοδεία φακού πηγαινοέρχονται και τα μέλη της οικογένειάς μου.

Πέραν της απαίτησής μου για την άμεση επίλυση αυτού του εξαιρετικά σημαντικού θέματος, σας ενημερώνω ότι α) σας καθιστώ υπεύθυνους για όποια βλάβη/τραυματισμό ή και άλλο κακό προκύψει εξ αιτίας αυτού του θέματος και β) απαιτώ να αφαιρεθεί το ποσό που αντιστοιχεί στη μη προσφορά αυτής της υπηρεσίας από τα δημοτικά μου τέλη.

Παρακαλώ όπως επιβεβαιώσετε τη λήψη του παρόντος στο e-mail που εμφανίζεται με τα στοιχεία μου

Ένα Σχόλιο στο "Η λάμπα που βρίσκεται έξω από τον επαγγελματικό μου χώρο και το σπίτι μου δεν λειτουργεί από τις 13/03/2019"

Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος < < Η λάμπα που βρίσκεται έξω από τον επαγγελματικό μου χώρο και το σπίτι μου δεν λειτουργεί από τις 13/03/2019>> κι αριθμό 2855 σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 22/04/2019. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ.223704/2019 έγγραφό μας διαβιβάσαμε τα αίτημά σας στο τμήμα ηλεκτροφωτισμού της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου κι αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.