Ατυχημαυο

Καλησπέρα.Χτες το βράδυ ερχόμενος σπίτι μου γύρω στις 12.15ειχα μια πτώση με την μοτοσυκλέτα μου και με. συνεπιβάτη τη σύζυγό μου,στο φανάρι Γιάννη Δήμου με Κ.Καρταλη.Αιτια της πτώσης μου ήταν η ολισθηρότητα του οδοστρώματος από την χρήση κάποιας άμμου τοποθετημενης -απ ότι εμαθα- από τα συνεργεία που ανέλαβαν το βάψιμο των διαβάσεων για τους πεζούς στο συγκεκριμένο σημείο .Αν και φορούσαμε και οι δύο κράνη και μπουφάν μοτοσυκλέτας με προστατευτικά η σύζυγός μου υπέστη μερικά γδαρσίματα και εγώ μια σπασμένη κλείδα, Μαζεύτηκε κόσμος,μας βοήθησαν ,περιπολικό ήρθε γρήγορα και κατέγραψε το συμβάν και ασθενοφόρο με παρέλαβε και με πήγε γρήγορα στα επείγοντα όπου μου παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες .Σ αυτό το σημείο θα ήθελα να ευχαριστήσω τόσο την υπηρεσία των ασθενοφόρων για την γρήγορη και άμεση βοήθεια ,όσο τους γιατρούς και το νοσηλευτικό προσωπικό που έκαναν άψογα τη δουλειά τους με λεπτομερείς και εξονυχιστικές εξετάσεις.Προτιθεμαι να κινηθώ ακόμα και νομικά απέναντι στους υπεύθυνους για το συμβάν αυτό το οποίο με έβαλε σε » περιπέτειες» και για να μπορουμε όλοι με ασφάλεια να κινούμαστε στην πόλη μας.Σας ευχαριστώ.( Τηλ . επικοινωνίας 6955825033)

Ένα Σχόλιο στο "Ατυχημαυο"

Προς κ. Παναγιώτη Βασιλειάδη
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος < <Ατύχημα>> κι αριθμό 2910 , σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 20/05/2019. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ 232193/2019 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στη Δ/νση Βιώσιμης Κινητικότητας κι αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.