Αδέσποτα

Πέρσα την περασμένη Πέμπτη 23/5/2019 να δω αν η περιβόητη ταΐστρα έχει τροφή και νερό . Δεν είχε.
Πέρασα και σήμερα το βράδυ παραμονή των εκλογών.
Και πάλι ΔΕΝ.

Βάση του Ν.4039/2012 ο Δήμος υποχρεούται να έχει σημεία σίτισης και πότισης των αδέσποτων ζώων. Συνεπώς, οφείλει να κόψει το λαιμό του να είναι οι ταϊστρες γεμάτες τροφή και νερό!

Ένα Σχόλιο στο "Αδέσποτα"

Προς κ. Ντία Γιαλίδη
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος < <Αδέσποτα>> κι αριθμό 2930 , σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 27/05/2019. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ 234519/2019 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στη Δ/νση Κοινωνικής Προστασίας κι αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.