ΥΓΙΕΙΝΗ & ΑΣΦΑΛΕΙΑ

Καλημέρα σας, εδώ και μεγάλο χρονικό διάστημα αντιμετωπίζω πρόβλημα με οικόπεδο που γειτνιάζει στο σπίτι μου. Συγκεκριμένα επί της οδού Πολυλά πάροδος & Βλαχάβα 120, υπάρχει εγκατάλειψη του εν λόγω οικοπέδου, από τον ιδιοκτήτη του (κ. Μπάρδα Ευάγγελο, κάτοικο Πορταριάς, αγνώστων λοιπών στοιχείων)
1. Υπάρχουν πολλά ξερόχορτα, με άμεσο κίνδυνο πυρκαγιάς ανα πάσα στιγμή, και ενώ βρισκόμαστε σε αντιπυρική περίοδο.
2. Θέμα υγιεινής λόγω τρωκτικών, ποντίκια, φίδια, κ.α.
3. Ασφ
Συναφώς πρέπει άμεσα να γίνει κοπή χόρτων και καθαρισμός του εν λόγω χώρου, πριν να είναι αργά.
Αναμένω νέα σας, στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση Μητρολιού Αναστασία, τηλ. 24120 53037

Ένα Σχόλιο στο "ΥΓΙΕΙΝΗ & ΑΣΦΑΛΕΙΑ"

Προς κ. Αναστασία Μηγτρολιού
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με αριθμό αιτήματος < <Υγιεινή και ασφάλεια>> κι αριθμό 2995 σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 18/06/2019. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ. 241326/2019 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στο Τμήμα Καθαρισμού Κοινοχρήστων Χώρων και Ειδικών Συνεργείων της Δ/νσης Καθαριότητας ( Τμήμα Πολιτικής Προστασίας ) του Δήμου Βόλου .
    Από το Γραφείο Διοικητικής Βοήθειας και Επικοινωνίας των Πολιτών με το Δήμο Βόλου