παραπονο

καλησπερα σας.ονομαζομαι γουργιωτης ιωαννης.στη συμβολη των οδων αγ.νικολαου και ιασονος ειναι το περιπτερο.ακριβως πισω απο το περιπτερο επι της αγ.νικολαου ειναι τοποθετημενοι οι καδοι των σκουπιδιων.ο χωρος εξω απο τους καδους βρομαει και ζεγνει.. αυτος ο χωροςεξω απο τους καδους κατ” εμε που ζω στο χωρο θελει σχολαστικο πλυσιμο τουλαχιστον 2 φορες το μηνα.εχει να πλυθει σχεδον ενα χρονο.το περιπτερο δεν διαθετεινερο για να το πλυνει ο περιπτερας’περιμενουμε να βρεξει για να το πλακωσουμε με τη σκουπα μες τη βροχη.απεναντι ειναι ιατρια τα μαγαζια κουβαλανε σερνοντας τισ σακουλες οι οποιες ανοιγουν λιγο πριν φτασουν στους καδους.και καλα για μας που ζουμε εκει ,το 90 τοις εκατο των τουριστων θα περασει απο αυτο το σημειο και πολοι απο αυτους θα καθησουν στο πετρινο παγκακι διπλα ακριβωσ απο τους καδους.στα 20 τηλεφωνα που θα παρουμε στα συνεργεια καθαριοτητος ζητημα ειναι να το σηκωσουν 2 φορες και θα σου πουν ερχομαστε και δεν ερχονται ποτε.στα 5 χρονια ηρθανε 3 φορες.καποιος πρεπει να ασχοληθει με το θεμα.υπαρει λυση και θα ηθελα καποιο φορεα να το συζητησει μαζι μας.με εκτιμηση γουργιωτης ιωαννης.τηλ. 6936640928.

Ένα Σχόλιο στο "παραπονο"

Προς κ. Ιωάννη Γουργιώτη
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος < <Παράπονο>> κι αριθμό 3033 σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 26/06/2019. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ.243981/2019 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στο Τμήμα Σχεδιασμού Εποπτείας και Αποκομιδής Απορριμμάτων και Ανακυκλώσιμων Υλικών της Δ/νσης Καθαριότητας και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.
    Κωνσταντία Φώτου.