ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗ ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑΣ

Με ποιο ακριβώς σκεπτικό ψηφίστηκε κάτι τέτοιο όταν δεν υπάρχει δίκτυο αποχέτευσης στο μεγαλύτερο μέρος της Μακρινίτσας. Όταν υπάρξει δίκτυο αποχέτευσης και σωστό, όχι απαρχαιωμένο δίκτυο ύδρευσης κανένας δεν θα έχει αντίρηση να συνδεθεί. Μπράβο στους δημοτικούς συμβούλους που προβάλλοντας τη δημόσια υγεία -δηλαδή πρόστιμα προς τους κατοίκους για να μειώσουμε τα χρωστούμενα της ΔΕΥΑΜΒ- υπερψήφισαν κάτι τόσο σημαντικό, μόνο που πρέπει να ξεκινήσουν αυτοί πρώτα. Συγνώμη που δεν το ξέρατε ή δεν σας ενημέρωσαν.

Ένα Σχόλιο στο "ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗ ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑΣ"

Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου κι αριθμό 3102 σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 18/07/2019. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ.250793/2019 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στη ΔΕΥΑΜΒ και αναμένουμε ενέργειες της Υπηρεσίας.
    Μίλτος Φωκίδης