Παρκο Ασυλου

Με αφορμη το δυστυχημα στη Χιο οπου 19χρονος καταπλακωθηκε απο μπασκετα, παρακαλω να ελεγχθουν οι μπασκετες στον αθλητικο χωρο του Ασυλου, οπου καθημερινα αθλουνται τα παιδια μας. Επιπλεον, θεωρω επιβεβλημενο να τοποθετηθουν μπροστα ακριβως απο τον δρομο του Ασυλου, επιβραδυντηρες ταχυτητας, για να αναγκαζονται οι διερχομενοι οδηγοι να ελαττωνουν ταχυτητα, καθως στον δρομο αυτο αναπτυσσουν υψηλες ταχυτητες, κατι ανεπιτρεπτο, εφοσον τον δρομο αυτον διασχιζουν διαρκως μικρα παιδια.
Σας ευχαριστω κ αναμενω τις παρεμβασεις σας.

Ένα Σχόλιο στο "Παρκο Ασυλου"

Προς κ.Χρύσα Βούλγαρη
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος < <Πάρκο ασύλου>> κι αριθμό 3175, σας ενημερώνουμε, ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 06/08/2019 και την ίδια ημέρα με το ΔΥ 256207/2019 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημα σας στο Τμήμα Συντηρήσεων της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών κι αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.
    Κωνσταντία Φώτου.