Αλλαγη Καδου

Διατηρώ ένα κεντρο μελέτης εδω και 15 χρόνια στη Νεα Ιωνια στην οδο Ελλησπόντου 85. Μπροστα στην πόρτα μου εχω εναν καδο που αποτελει εστια μολυνσης κ οσμων κυριως τους θερινους μηνες. Μου ειπαν οτι ειναι αδυνατο να αλλαξει αυτο κ αυτο που μπορεσε η ηθελε τουλαχιστον να κανει ο δημος ηταν να μου τοποθετησει εναν καινουριο καθαρο καδο που κλεινει με πατημα του ποδιου. ΟΚ . Το αρμοδιο τμημα ομως που πλενει τους καδους , το Σεπτεμβριο ηρθε μου πηρε τον καδο, καΙ στη θέση του νέου κάδου τον οποιο εβαλα μεσον τοτε για να αποκτησω , μου τοποθετησε εναν τρυπιο καδο, που ειναι χαλασμενος και μονιμως ανοιχτος. Εχω σπασει τα τηλεφωνα , ο,τι τηλεφωνο υπαρχει το εχω παρει κ οι υπαλληλοι απλα με αγνοουν- οταν σηκωνουν το τηλεφωνο βεβαια κ αν εχω την τυχη να τους βρω τις πρωινες ωρες που μου εχουν πει να τους καλω. μαλιστα μια υπαλληλος τελευταια μου ειπε οτι υπαρχει ελλειψη σε καδους και δεν υπαρχουν λεφτα για αγορα νεων καδων. Τωρα ομως που πληρωσα τη ΔΕΗ, πληρωσα 80 ευρω δημοτικα τελη. Για ποιο λογο ? Περιμενω αμεση ανταποκριση .

Ένα Σχόλιο στο "Αλλαγη Καδου"

Προς κ. Βάσω Αναγνωστοπούλου
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος < <Αλλαγή κάδου>> κι αριθμό 3557 σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 14/01/2020. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ.296961/2020 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στο Τμήμα Σχεδιασμού Εποπτείας και Αποκομιδής Απορριμμάτων εφόσον καθορίστηκε η ακριβής διεύθυνση αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.
    Κωνσταντία Φώτου.