Αδέσποτα σκυλιά

Στο πάρκο του Αναύρου κάτω από το μουσείο, εδώ και 7-10 μέρες μένει μια ομάδα από 4-5 αδέσποτα σκυλιά, τα οποία γαυγίζουν όποιο αυτοκίνητο ή πεζό περνάει και δεν τους αρέσει. Ειδικά το βράδυ δεν σταματάνε να γαυγίζουν ως τα χαράματα και συνεχώς μας ξυπνάνε.
Εμείς δεν είμαστε σαν αυτά και έχουμε δουλειές που πρέπει να πάμε το πρωί και θέλουμε επιτέλους να κοιμηθούμε ήρεμα τα βράδια!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω για τη μέριμνα σας στο θέμα.

Ένα Σχόλιο στο "Αδέσποτα σκυλιά"

Προς κ. Δήμητρα Νάσιου
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος “Αδέσποτα σκυλιά”κι αριθμό 3613 σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 12/02/2020. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ.304477/2020 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στη Δ/νση Κοινωνικής Προστασίας και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.