Καθαρισμός αφραχτου οικοπέδου Αλυκές

Στη διασταύρωση Ασα Τζεγκινγκς (πρώην Παπαδακου) και Θηβών στις Αλυκές, σε αφραχτο οικόπεδο αγνώστων ιδιοκτητών γεμάτο καλάμια, χόρτα, ποντίκια, φίδια υπάρχει τεράστιος κίνδυνος για τους περίοικους, όσο και πρόκλησης πυρκαγιάς.
Παρακαλώ πολύ για τον καθαρισμό του και απομάκρυνση μπάζων και σκουπιδιών, όπως κάθε χρόνο !

Ένα Σχόλιο στο "Καθαρισμός αφραχτου οικοπέδου Αλυκές"

Προς κ. Αίγλη Βλιώρα
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος
    < < Καθαρισμός άφραχτου οικοπέδου στις Αλυκές >> κι αριθμό 3871 σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 03/06/2020. Την ίδια ημέρα με το Δ.Υ.324731/2020 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας στο Τμήμα Σχεδιασμού Εποπτείας και Αποκομιδής Απορριμμάτων και Ανακυκλώσιμων Υλικών της Δ/νσης Καθαριότητας και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.
    Κωνσταντία Φώτου.