ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να αναφέρω το τεράστιο πρόβλημα που αντιμετωπίζει η περιοχή απέναντι από το πάρκο του Αγ. Κωνσταντίνου με τις τεράστιες υπταμενες καφέ κατσαρίδες. Δεν μπορούμε να ανοίξουμε τα παράθυρά μας και να βγούμε στα μπαλκόνια μας. Είναι το δεύτερο κατά σειρά καλοκαίρι. Καλέσαμε να κάνουν απεντόμωση οι πολυκατοικίες και τα φρεάτια πεντακάθαρα και έρχονται από έξω από τα φρεάτια των δρόμων. Συγκεκριμένα εχθές στο πάρκο τρόμαζαν τα παιδιά που έπαιζαν από τίς κατσαρίδες. Παρακαλούμε όπως προβείτε σε κατάλληλες ενέργειες ψεκασμών των φρεατίων. Ευχαριστούμε και παρακαλούμε για τίς δικές σας ενέργειες.

Ένα Σχόλιο στο "ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ"

Προς κ.Φωτεινή Ερμαριοπούλου
    Σχετικά με ανάρτησή σας στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου με τίτλο αιτήματος < <Κατσαρίδες>> κι αριθμό 3941 σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας στις 29/06/2020. Την ίδια ημέρα με το
    Δ.Υ 325082/2020 έγγραφό μας διαβιβάσαμε το αίτημά σας σας στη ΔΕΥΑΜΒ και αναμένουμε ενέργειες της υπηρεσίας.
    Από το Γραφείο Διοικητικής Βοήθειας και Επικοινωνίας των Πολιτών με το Δήμο Βόλου