ΖΗΤΩ ΟΙ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΙ ΤΟΥ ΒΟΛΟΥ

1ον θέμα!!! Θα ήθελα να γνωρίσω πιο υπέροχο ON κατάφερε εδω και 3 χρόνια,να ανοίξη 2 λακούβες στον ποδηλατόδρομο προς πευκάκια και συγκεκριμένα πάνω στη γέφυρα της μπουμπουλήθρας και για πιο σκοπό.
Εντάξει,ας πούμε ότι έγινε κάποιο αόρατο EΡΓΟ, δεν μπορούσε αυτό το ηλίθιο ΟΝ να ενημερώση για την αποκατάσταση της ζημιάς που έκανε???.Τι περιμένει,να σκοτωθεί κάποιος ποδηλάτης και μετά να αρχίσουμε ΕΔΕ κι ενα σορό αηδίες για να μην βρούμε τελικά άκρη για το ποιός πταίη!!!!! ενω θα έχει γίνει το ατυχές συμβάν με τον ποδηλάτη και τον φουκαρά τον οδηγό του Ι.Χ.που ενω δεν θα φταίει πουθενά,να είναι αυτός o υπεύθυνος του ατυχήματος???????????

2ον θέμα!!!! Ενταξει,μετά το φιάσκο με τους ποδηλατόδρομους του ΒΟΛΟΥ [το ικρίωμα αυτο]κατασκευάστηκαν οι του ΠΕΥΚΑΚΙΑ απο παραλία που ξεκινάνε φτάνουμε πάλι στην γέφυρα κι εκει δεν ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΝΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕ ΛΙΓΟ ΜΥΑΛΟ ΣΤΗΝ ΚΕΦΑΛΑ ΤΟΥ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ να καταλάβει,οτι απο την γέφυρα μέχρι τα φανάρια στα πευκάκια περίπου 300 μετρα,έπρεπε να τοποθετηθούνε κάποια κάγκελα για παν ενδεχόμενο,που κάποιος ποδηλάτης χάσει τον έλεχγο του ποδηλάτου και πέσει προς τον δρόμο ΣΑΣ ΕΡΩΤΩ ΚΥΡΙΕ ΜΗΧΑΝΗΚΑΡΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΤΟΥ Ι.Χ. ΣΤΗΝ Λ.ΑΘΗΝΩΝ.??? ΣΗΜ.τα γκάγκελα απο το ποτάμι που βγήκαν για να χτισθή ο τοίχος,τι έγιναν?????νάτη λοιπόν η λύση,θα μπορούσαν να τοποθετηθούνε εκεί.
Και συνεχίζουμε,τόσες πινακίδες ανα 20-30 μέτρα και 2-3 σε κάθε παλούκι με έμβλημα το ποδήλατο,τι χρειάζονται βρέ κακόμοιρα ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ!!!!μήπως νομιζετε οτι δεν έχουμε ΣΩΑΣ ΤΑΣ ΦΡΕΝΑΣ ΜΑΣ, και σας μoιάζουμε??[αλήθεια,πόσο μας κόστισε η κάθε πινακίδα,απαιτώ να το μάθω] Γνωρίζουμε λοιπόν,οτι είμαστε σε κακότεχνους ποδηλατόδρομους κύριε & κύρια!! KAI OXI ΣΕ ΑΕΡΟΔΙΑΔΡΟΜΟ ΤΗΣ NASA. Ολόκληρο το κυκλοφοριακό του Βόλου,δεν έχει τόσες πινακίδες!!!!!

3ον θέμα!!! Η ΑΠΟΘΕΩΣΗ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ!!!!!!!΅ Στο τέλος των ποδηλατόδρομων στα πευκάκια πάντα,υπάρχη μια κολόνα της ΔΕΗ ε!!! αυτό έλλειπε να την παραμερήσουμε, την αφήσαμε λοιπόν στη μέση του ποδηλατόδρομου,έτσει για να χωρίσουμε και τις δύο λωρίδες στη μέση ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΟΟΝ!!!!
Στη στροφή τώρα,κάπου εκει στα αρχαία,ο ποδηλατόδρομος στρίβει για το βουνό,ΕΛΕΟΣ κύριε,δεν πάμε για κυνήγι στο βουνό,αλλά στις αλυκές Βόλου για μπάνιο και βόλτα
ΕΡΩΤΩ λοιπόν αγαπητέ μου κύριε,κυρία,ένας 50αρης «η 60αρης μπορεί να ανέβει εκει πάνω?? άντε κι ανέβηκε 1ον θα αρπάξει κανένα κρυολόγημα,λόγω αλλαγής κλίματος 2ον θα πρέπει να κουβαλά μαζί του κανένα ΑΛΕΞΙΚΕΡΑΥΝΟ,για να μην τον χτυπήση κάποιος κεραυνός και 3ον πως θα κατέβει ο φουκαράς την κατηφόρα,απο την άλλη πλευρά που του φτιάξατε????[λογικά,αν δεν καταφέρη να σταματήση στο δρόμο,υπάρχει και η θάλασσα,σταματάει εκεί υποχρεωτικά πέφτοντας μέσα]????.ΝΑ Η ΛΥΣΗ
ΑΓΑΠΗΤΕ κύριε & κύρια,μάθε ότι όλοι οι ποδηλάτες πάμε παραλιακά στα πευκάκια κι απο εκεί έπρεπε να συνεχίσουν οι ποδηλατόδρομοι,που και χώρος υπάρχει και λογικά είναι πιο ομαλά απο το βουνό. Οσο για τα σήματα σήμανσης,προτεραιότητα έχει η ευθεία κι όχι τα χωράφια που ο ανίκανος υπάλληλος τοποθέτησε!!!!!!!!!!!!!!!@@@@@######$$$$$$$%%%%%%^^^^^^^&&&&&&******))))))((((((??????????

μετά τιμής Γεωργούδης Παναγιώτης

4 Σχόλια στο "ΖΗΤΩ ΟΙ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΙ ΤΟΥ ΒΟΛΟΥ"

1. Ο/Η Φρατζεσκος παναγιωτης λέει:

Επιτελους ας σοβαρευτουμε και λιγο.Καλα τα ποδηλατα δεν λεω αλλα εμεις οι οδηγοι τι θα κανουμε επιτελους??Αυτο το κονβοι απο τα ποδηλατα που θυμιζει τσιρκο πρεπει να το αποδεχτω!!!Γιατι ??Πληρωνω τεκμηριο,τελη κυκλοφοριας, ασφαλεια τοσα εξοδα και να καθομαι να περιμενω να περασει το τσιρκο??Γιατι να τρεχω να μαζευω το παιδι μου απο τον πεζοδρομο των Αλυκων??γιατι με το πρασινο να σταματαω??Εγω δεν εχω δικαωματα??Οι ποδηλατες δεν οφειλουν να τηρουν τον ΚΟΚ??Εχετε περασει την Ερμου με το παιδι σας??Νομιζω οτι παιζω ηλεκτρονικο παιχνιδι με το βατραχακι που προσπαθει να περασει τον αυτοκινητοδρομο!!!Δεν εχω κατι με τους ποδηλατες αλλα οταν καταστρατηγουν τα παντα και δεν μιλαει κανεις αισθανομαι αδικημενος
    ΥΣ Ας αφησουμε την ιστοσελιδα του Δημου εξω απο πολιτικα !!!

2. Ο/Η ΚΩΣΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ λέει:

Αγαπητε κ. Λαμπρινιδη

Αντι να σιωπησετε απο ντροπη,και να ενεργησετε
    αμεσα σε πραγματα που οι πολιτες σας υποδεικνυουν, προτιματε να δειξετε προσβεβλημενος απο τις »υβρεις» ενος συμπολιτη!Εμεις κυριε Λαμπρινιδη δεν ειμαστε ουτε πολιτικοι ουτε διπλωματες! Δειχνουμε τον θυμο μας και την αγανακτηση μας, εστω και αδοκιμα!! Εσεις ομως,πολιτικος ων οταν δειχνετε τετοια απαξιωση και τετοια αλαζονεια και μαλιστα σε περιοδο προεκλογικη,να ειστε σιγουρος οτι τον θυμο μας θα τον αντιληφθητε ωσονουπω

Γιαννης Κωστης Οδοντιατρος-ποδηλατης

3. Ο/Η ΚΩΣΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ λέει:

Αγαπητε κ. Λαμπρανιδη

Αντι να σιωπησετε απο ντροπη,και να βιαστητε να ενεργησετε,προτιματε να δειξεται προσβεβλημενος απο τις»υβρεις» του συμπολιτη!!
    Να ξερετε οτι αυτο προκαλει την αντιδραση και αλλων Βολιωτων που ως τωρα σιωπουσαν!!
    Θα το αντιηφθητε ωσονουπω

4. Η Απάντηση της Υπηρεσίας Ο/Η Αιμιλία Κραβαρίτη λέει:

Σχετικά με το από 06/09/2013 μήνυμά σας στο portal του Δήμου Βόλου σας ενημερώνουμε ότι, στις 24/09/2013 από τον αρμόδιο Αντιδήμαρχο Τεχνικών Υπηρεσιών κ. Φ. Λαμπρινίδη λάβαμε και σας διαβιβάζουμε την παρακάτω απάντηση :

Κύριε Γεωργούδη,

Το προσβλητικό και υβριστικό περιεχόμενο του ηλεκτρονικού μηνύματός σας δεν επιτρέπει καμία αναφορά επί της ουσίας των παρατηρήσεων και των αιτημάτων σας.
    Αν επιθυμείτε σοβαρή ενημέρωση, για το θέμα που θίγετε για το οποίο δεν είστε σχετικός, μπορείτε να απευθυνθείτε στην υπηρεσία μας και συγκεκριμένα στους επιβλέποντες του έργου.

Βόλος 24/09/2013
    Φ. Λαμπρινίδης