Ανακοίνωση Δήμου Βόλου για τους διακιουχους του Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης (Κ.Ε.Α.) σχετικά με την ενταξή τους στο Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας Απόρων (Τ.Ε.Β.Α.).

Δημοσιεύτηκε στις 27 Ιουνίου th, 2017 στις 08:55 Εκτύπωση Εκτύπωση

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Δήμος Βόλου ενημερώνει τους δημότες του, που είναι δικαιούχοι του Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης (Κ.Ε.Α.), ότι με βάση την Υπουργική Απόφαση αρ. 23/οικ. 17108/875/10-4-2017(ΦΕΚτ.Β1474/28-04-2017), από 1ης Ιουνίου 2017, καθίστανται και δικαιούχοι του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας Απόρων (Τ.Ε.Β.Α.).

Για να υπαχθούν, όμως, σ΄ αυτό θα χρειαστεί να το δηλώσουν ηλεκτρονικά, τροποποιώντας αναλόγως την αίτησή τους (Κ.Ε.Α.) στην ηλεκτρονική διεύθυνση  https://keaprogram.gr/

Η τροποποίηση γίνεται είτε απευθείας από τους δικαιούχους, είτε μπορούν να απευθύνονται  στα  σημεία εξυπηρέτησης του  Δήμου Βόλου.

Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται από το Τμήμα Κοινωνικής Προστασίας (πρώην Δημαρχείο Ν. Ιωνίας) τηλ.:2421353118-110

• Newsletter
  • Google+