Δελτίο Τύπου – Δωρεάν Παροχή Ψυχολογικής Στήριξης στο Δήμο Βόλου για Ευάλωτες Κοινωνικές Ομάδες

Δημοσιεύτηκε στις 10 Ιανουαρίου th, 2019 στις 14:20 Εκτύπωση Εκτύπωση

ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

ΝΕΑ ΔΩΡΕΑΝ ΔΡΑΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΒΟΛΟΥ

Το Τμήμα Δημόσιας Υγείας της Αντιδημαρχίας Κοινωνικής Αλληλεγγύης του Δήμου Βόλου, στα πλαίσια Κοινωφελών Δράσεων 2018-2019 με χαρά γνωστοποιεί την έναρξη μιας νέας δυνατότητας για τους συνδημότες μας για παροχή δωρεάν ψυχολογικής υποστήριξης. Το πρόγραμμα αυτό, αναγνωρίζοντας τις δύσκολες μέρες που διανύουμε στοχεύει στην προαγωγή της ψυχικής υγείας των πολιτών του Δήμου Βόλου και δίνει το δικαίωμα στις ευάλωτες κοινωνικές ομάδες -ανέργους, δικαιούχους του Κοινωνικού Επιδόματος Αλληλεγγύης και του ΤΕΒΑ, άτομα με ιδιαίτερες ικανότητες, δικαιούχους διεθνούς προστασίας- να συμμετέχουν δωρεάν.

Τις συνεδρίες αναλαμβάνει εφεξής και για έξι μήνες η κ. Γκάμπου Ελένη-Πηνελόπη, Ψυχολόγος, απόφοιτος του Πανεπιστημίου Κρήτης, ωφελούμενη της Κοινωφελούς Δράσης 2018-2019. Οι συνεδρίες θα πραγματοποιούνται κάθε Δευτέρα και Τρίτη 10.00πμ-14.00πμ, στην Αντιδημαρχία Κοινωνικής Αλληλεγγύης στο κτίριο Στρεφτάρη, Τοπάλης 97 με Γαλλίας, με προγραμματισμένα ραντεβού, κατόπιν συνεννόησης.

Για εκδήλωση ενδιαφέροντος καλείτε Δευτέρα εώς Πέμπτη 09.00 με 13.00 στο τηλ. 2421022745.

• Newsletter
  • Google+