23Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 14/5/2020

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 23η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί, δια ζώσης, κεκλεισμένων των θυρών, σύμφωνα με το άρθρο 10 της από 11-3-2020 ΠΡΑΞΗΣ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (ΦΕΚ 55/α/11-3-2020),  την Δευτέρα, 18 Μαΐου 2020 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α       ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης περί διαγραφής οφειλών βάσει του άρθρου 174 του Ν.3463/2006.

2.  Λήψη απόφασης σχετικά με την «Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση  δημοτικού καταστήματος που βρίσκεται στο δημοτικό χώρο, γνωστό ως πλατεία “Παζαρούλι” της Τ.Κ.  Κατωχωρίου».

3.  Υποβολή πρακτικού συνοπτικού διαγωνισμού για την εκπόνηση  μελέτης «ΜΟΥΣΕΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΩΝ ΕΚΘΕΣΙΑΚΩΝ ΧΩΡΩΝ ΤΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ ΤΗΣ ΑΡΓΟΥΣ»

4. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου «ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΕ ΓΕΩΡΓΙΚΗ ΓΗ ΚΑΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑΡΙΑ (ΘΕΣΗ ΚΟΥΤΣΙΜΠΙΤΣΑ) Δ.Ε. ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ – ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ»

5. Έγκριση των τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση των όρων διακήρυξης του ανοικτού ηλεκτρονικού διεθνή διαγωνισμού (άνω των ορίων) με τίτλο «ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟΥ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ » προϋπολογισμού 329.880,00 ευρώ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.

6. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΕ ΛΕΒΗΤΟΣΤΑΣΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΝΕΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ.

7.  Έγκριση μελέτης με τίτλο  «Προμήθεια και τοποθέτηση εξοπλισμού παιδικής χαράς »

8.  Έγκριση μελέτης με τίτλο “Προμήθεια ειδών χρωματισμού για τα Σχολικά και Δημοτικά Κτίρια όλων των Δημοτικών Ενοτήτων του Δήμου  Βόλου”.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

9.  Παροχή εντολής και πληρεξουσιότητας για την απόκρουση της με αριθμ. 20/20 αγωγής του Βασιλείου Κυριτσά ενώπιον του Ειρηνοδικείο Βόλου.

10.  Χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας για την εκπροσώπηση του Δήμου Βόλου ενώπιον του Δ΄ Τμήματος του ΣτΕ.

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Δευτέρα, 18 Μάιος, 2020