ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΑΠΟ ΖΩΝΤΑΝΗ ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΣΕ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
ΤΜΗΜΑ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ

Πληροφορίες: Μ. Σπανού
Τηλέφωνο: 2421350173-4
Βόλος 25.6.2014

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Θέμα:
 Προσφορές για την κάλυψη μουσικής από ζωντανή ορχήστρα

για α) τις λαϊκές  μουσικοχορευτικές και β) τις παραδοσιακές μουσικές εκδηλώσεις που θα πραγματοποιηθούν σε εθιμικές εκδηλώσεις,  εντός του προσεχούς Ιουλίου και του Αυγούστου,  σε  διάφορες Ενότητες του Δήμου Βόλου (πλατείες) για τους κατοίκους και τους πολυπληθείς επισκέπτες της περιοχής.

Προδιαγραφές:

Α) τουλάχιστον 3 όργανα για τις εκδηλώσεις με λαϊκό καθαρά πρόγραμμα: κιθάρα, μπουζούκι και αρμόνιο και  μια φωνή για τις εκδηλώσεις και με ηχητική υποστήριξη :

1. Λαϊκό γλέντι- Mικροθήβες (11.7) με προϋπολογιζόμενο ποσό έως 650  ευρώ μη συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

2. Λαϊκό γλέντι- Αϊδίνι   (18.7.) με προϋπολογιζόμενο ποσό έως 650  ευρώ μη συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

3. Γιορτή Τσίπουρου-Κατηχώρι (19.7), με προϋπολογιζόμενο ποσό έως 650  ευρώ μη συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

4. Γιορτή Λουκάνικου-Σταγιάτες (26.7.) με προϋπολογιζόμενο ποσό έως 650  ευρώ μη συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

5. Πανηγύρι Αγίας Παρασκευής- Τούμπα Άνω Βόλου (25.8.) με προϋπολογιζόμενο ποσό έως 650 ευρώ μη συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

6. Πανηγύρι Αγίου Ιωάννη Προδρόμου-Ανακασιά (29.8.). με προϋπολογιζόμενο ποσό έως 650 ευρώ μη συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

Β)  4 τουλάχιστον όργανα (κιθάρα, μπουζούκι,  αρμόνιο και βιολί ή κλαρίνο και τουλάχιστον μια φωνή) για τις εκδηλώσεις με παραδοσιακό πρόγραμμα και με ηχητική υποστήριξη :

1.Πανηγύρι της Μεταμόρφωσης του Σωτήρος-Κάτω Λεχώνια (6.8.) με προϋπολογιζόμενο ποσό έως 750 ευρώ μη συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

2.Διήμερο παραδοσιακό πανηγύρι της Παναγίας- Μακρινίτσα (14 και 15.8.) με προϋπολογιζόμενο ποσό έως 1.500  ευρώ μη συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ

3. Πηλιορείτικος Γάμος-Πορταριά (16 και 17.8. ) με όλες τις εθιμικές εκδηλώσεις και τα δρώμενα του Γάμου που τον συνοδεύουν,  με προϋπολογιζόμενο ποσό έως 1.700  ευρώ μη συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

4. Μουσική βραδιά-πλ. Αγίας Τριάδας-Θεοφίλεια (27.8.) με προϋπολογιζόμενο ποσό έως 700  ευρώ μη συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

Γ) Aπαραίτητη προϋπόθεση η ύπαρξη παραστατικών στοιχείων (έκδοση τιμολογίου).

Οι ανωτέρω δαπάνες θα βαρύνουν  τους Κ.Α. 00-6443.001 και 00-6434.002 του προϋπολογισμού του έτους 2014 του Δήμου Βόλου.

Παρακαλούμε όπως προσκομίσετε έγγραφες κλειστές προσφορές στο Τμήμα Προμηθειών   (Δημαρχείο Βόλου-πλατεία  Ρ. Φεραίου) έως την Τετάρτη   2 - 7 – 2014 και ώρα 10:00 π.μ. Σημειώνεται ότι ο κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να δώσει προσφορά για κάθε μία εκδήλωση ξεχωριστά ή και για όλες.

Η Προϊσταμένη

Τμήματος Επικοινωνίας & Δημοσίων Σχέσεων