12Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής
ΠΡΟΣ
Τα μέλη της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 12η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 21 Αυγούστου 2018 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1 Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου ιδιοκτησίας κ. Κομπογιάννη Παναγιώτη του Γεωργίου, που βρίσκεται στην οδό Ζέρβα με Τσιγάντε στη Νέα Ιωνία (υπ' αριθ.16/2018 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Νέας Ιωνίας).

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
2 Γνωμοδότηση για εγκατάσταση υπαίθριων τηλεπικοινωνιακών καμπίνων στον Βόλο και τη Ν. Ιωνία, για λογαριασμό της VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (υπ' αριθ.65/2018 απόφαση Συμβουλίου Δ.Κ. Βόλου και 13/2018 απόφαση Συμβουλίου Δ.Κ. Ν. Ιωνίας).
3 Λήψη απόφασης για την τροποποίηση της λεωφορειακής γραμμής Νο3 (υπ' αριθ.78/2018 απόφαση Συμβουλίου Δ.Κ. Βόλου).
4 Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης AMEA στην οδό Καλλινίκου 29, στον Βόλο.
5 Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης οχήματος AMEA στην οδό Κουταρέλια 115, στον Βόλο.
6 Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης AMEA γενικής χρήσης και σήμανση ράμπας πρόσβασης ΑΜΕΑ για την ΤΟΜΥ Αγριάς, στην οδό Αγ. Γεωργίου 4, στην Αγριά.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
7 Λήψη απόφασης για την αποζημίωση από την κυρωμένη 3/99 Πράξης Εφαρμογής του Β.Δ. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε Αγριάς του Δήμου Βόλου για την ιδιοκτησία ΑΓΓΕΛΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ του Κωνσταντίνου.
8 Λήψη απόφασης για την αποζημίωση από την κυρωμένη 2/99 Πράξης Εφαρμογής του Ν.Α. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε Αγριάς του Δήμου Βόλου για την ιδιοκτησία Ιερά Ανδρώα Κοινοβιακή Μονή Άνω Ξενιάς.
9 Λήψη απόφασης για την τροποποίηση ρυμοτομικού σχεδίου Αγριάς μετά από άρση απαλλοτρίωσης βάσει της 7/2011 Απόφασης του Διοικητικού Πρωτοδικείου Βόλου και επανεπιβολή του χώρου σε κοινόχρηστο.
10 Λήψη απόφασης για την διατήρηση της αυτοδίκαια ανακληθείσας απαλλοτρίωσης εντός της κυρωμένης 2/99 Πράξης Εφαρμογής του Ν.Α. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε Αγριάς του Δήμου Βόλου.
11 Λήψη απόφασης για τη διατήρηση της αυτοδίκαια ανακληθείσας απαλλοτρίωσης εντός του εγκεκριμένου σχεδίου πόλης περιοχής “έναντι Βιοσκύρ” της Δ.Ε. Νέας Ιωνίας του Δήμου Βόλου.
12 Λήψη απόφασης για την αποζημίωση μετά από συμψηφισμό με την εισφορά σε χρήμα, για την ιδιοκτησία Τάσσιου-Φωτίου Αλέκου, με κ.α. 021108β στο Ο.Τ. Γ487, στον Άγιο Σπυρίδωνα της Δ.Ε. Νέας Ιωνίας του Δήμου Βόλου.
13 Λήψη απόφασης για την αποζημίωση Αλευρά Γρηγορίου στο Ο.Τ. 172, περιοχής Νέων Παγασών του Δήμου Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΜΠΑΤΖΙΑΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ