12Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 26/7/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 12η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Πέμπτη, 1 Αυγούστου 2019 και ώρα 12:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

1. Χορήγηση άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης Μουσικής στο κατάστημα Υ.Ε. τουκ. Αϋφαντή Χρήστου,  με χρήση "ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣΗΣ ΜΕΡΙΚΗΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ¨ΜΥΡΤΙΛΛΟ¨", που βρίσκεται στο Κατηχώρι του Δήμου Βόλου.

2. Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής-Αφαίρεση παράτασης χρήσης αυτής σε ΚΥΕ (ΙΚΕ ΨΥΧΑΓΩΓΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΑΜΑΤΩΝ).

3. Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής-Αφαίρεση παράτασης χρήσης αυτής σε ΚΥΕ (ΠΑΤΣΙΑΒΟΥ ΤΕΡΨΙΧΟΡΗ).

4. Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής-Αφαίρεση παράτασης χρήσης αυτής σε ΚΥΕ (ΣΕΒΤΣΕΝΚΟ ΕΛΕΝΗ).

5. Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής σε ΚΥΕ (ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ).

6. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος (ΠΑΠΑΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε.).

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

7. Λήψη απόφασης για την έγκριση θερινών δρομολογίων ΑΣΤΙΚΟΥ ΚΤΕΛ ΒΟΛΟΥ 2019.

8. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσεων στάθμευσης στο Δημοτικό Κατάστημα Αγριάς.

9. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσεων στάθμευσης  για Ραδιοτηλεοπτικό Σταθμό.

10. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό  θέσεως γενικής φορτοεκφόρτωσης στην οδό Κασσαβέτη (με Κωνσταντά), στον Βόλο.

11. Λήψη απόφασης  για τον καθορισμό  θέσεως γενικής φορτοεκφόρτωσης στην οδό Παγασών, στον Βόλο.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

12. Λήψη απόφασης για την κοπή ενός δένδρου (Μανόλια Μεγανθής-Magnolia grandiflora) που βρίσκεται στην οδό  Σπύρου Μουσούρη με Αχιλλέως 83, στον Δήμο Βόλου, κατόπιν αίτησης κας Μπλιάγκου Σοφίας.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΜΠΑΤΖΙΑΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ