12Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ  3/8/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 12η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ την Δευτέρα, 7 Αυγούστου 2023 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

1     Λήψη  απόφασης  επί  του  θέματος Συμψηφισμός της αποζημίωσης  με την εισφορά σε χρήμα, για το  ακίνητο  με  κ.α. 041261, στο  Ο.Τ. 1441 στις  Βόρειες  Συνοικίες του Δήμου Βόλου.

2     Λήψη απόφασης για την προσκύρωση οικοπεδικής έκτασης, εμβαδού 9,68 τ.μ., στην  ιδιοκτησία  με κ.α. 041725 στο Ο.Τ. 914Β, περιοχής  Βορείων  Συνοικιών του Δήμου Βόλου”.

3     Λήψη απόφασης για την προσκύρωση οικοπεδικής έκτασης, εμβαδού 1,51 τ.μ., στην  ιδιοκτησία  με κ.α. 070316 στο Ο.Τ. 1363, περιοχής  Βορείων  Συνοικιών του Δήμου Βόλου”.

4     Λήψη απόφασης για αποζημίωση από την κυρωμένη 2/99 Πράξης Εφαρμογής του Ν.Α. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε Αγριάς του Δήμου Βόλου για την ιδιοκτησία Τσικρικτσή Διονυσίας του Δημητρίου, χήρα Ιωάννη Σκαρλάτου.

5     Λήψη απόφασης για αποζημίωση ιδιοκτησίας  Μοσχοβίδη Ζήση του Ανδρέα, σύμφωνα με την κυρωμένη 3/99 Πράξη Εφαρμογής του Β.Δ. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε Αγριάς του Δ. Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

6     Λήψη απόφασης για την κοπή δένδρου που βρίσκεται στο πεζοδρόμιο επί της οδού Λόρδου Βύρωνος 243 στο Βόλο, κατόπιν αίτησης κυρίας Πολυχρόνη Δήμητρας.

7     Λήψη απόφασης για την κοπή δύο (2)  δένδρων που βρίσκονται στο πεζοδρόμιο επί της οδού Απόλλωνος 49 με Ορμινίου στο Δήμο Βόλου, κατόπιν αίτησης κυρίας Καράνταγλη Ελένης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

8     Λήψη απόφασης χορήγησης άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ).

9     Λήψη απόφασης για την απομάκρυνση περιπτέρου που βρίσκεται επί της οδού Απόλλωνος με Κρατίνου στη Νέα Δημητριάδα Βόλου και την μεταφορά της χρήσης άδειας περιπτέρου της κ. Σκαμάγκα Ελεονώρας στο υπάρχον κενό περίπτερο στην παραλία της Δημοτικής Κοινότητας Νέας Αγχιάλου (σχετ. υπ' άριθμ. 47/2023 και 17/2023 αποφάσεις της Κοινότητας Βόλου και Νέας Αγχιάλου).

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΚΑΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ