13Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΠΡΟΣ

Τα μέλη της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 13η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Παρασκευή, 13 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

1 Εκλογή Αντιπροέδρου της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής (άρθρο 2 παρ.11 του ν.4623/2019).

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

2 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος (ΠΑΠΑΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε.)-από αναβολή υπ' αριθ.103/2019 απόφαση-.

3 Λήψη απόφασης για τη διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΧΑΡΙΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ).

4 Λήψη απόφασης για την οριστική διακοπή λειτουργίας ΚΥΕ (ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ ΒΛΑΝΤΙΜΗΡΟΣ – ΑΝΔΡΕΑΣ).

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

5 Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Πλάτανος) που βρίσκεται στο πεζοδρόμιο της οδού Αγίας Κυριακής αρ.149, στον Δήμο Βόλου, κατόπιν αίτησης κας Βογιατζή Αναστασίας.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

6 Λήψη απόφασης για τη σημειακή τροποποίηση της Μελέτης "Αναθεώρηση και Επέκταση του Γενικού Πολεοδομικού Σχεδίου (Γ.Π.Σ.) του Πολεοδομικού Συγκροτήματος (Π.Σ.) Βόλου" (η υπ' αριθ.3018/167095/05-10-2016 Απόφασης του Γενικού Γραμματέα Αποκεντρωμένης Διοίκησης Θεσσαλίας-Στ. Ελλάδας ΦΕΚ Α.Α.Π. 237/4-11-2016).

7 Λήψη απόφασης επί των αιτήσεων κ. Ζυργιώτου–Μυλωνίδου Μαρίας, κατόπιν και του γνωμοδοτικού σημειώματος της Νομικής Υπηρεσίας Δήμου Βόλου -από αναβολή υπ' αριθ.13/2018 απόφαση-.

8 Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης επικειμένων και συμψηφισμού των οφειλών του οικοπέδου συνιδιοκτησίας Κουμαριανού Φωτεινής του Παρασκευά, συζύγου Κόντη Απόστολου, με κ.α.201709, στα Ο.Τ.206 & 208 της υπ' αριθ.5/07 Πράξης Εφαρμογής περιοχής "Δυτικά της οδού Αμιρά" της Δ.Ε. Νέας Αγχιάλου του Δήμου Βόλου.

9 Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης επικειμένων και συμψηφισμού των οφειλών του οικοπέδου συνιδιοκτησίας Κουμαριανού Ελένης του Παρασκευά, συζύγου Κριτσίλα Κων., με κ.α.201709 στα Ο.Τ. 206 & 208 της αριθ.5/07 Πράξης Εφαρμογής περιοχής "Δυτικά της οδού Αμιρά" της Δ.Ε. Ν. Αγχιάλου του Δήμου Βόλου.

10 Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης Ραζίδη Ιωάννη στο Ο.Τ.Γ631, περιοχής Αγίου Νεκταρίου της Δ.Ε. Νέας Ιωνίας του Δήμου Βόλου.

11 Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης ιδιοκτησίας συγκληρονόμων Σκοπέλιτη Βλάσιου του Νικολάου, σύμφωνα με την κυρωμένη 3/99 Πράξη Εφαρμογής του Β.Δ. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου.

12 Λήψη απόφασης για την τροποποίηση ρυμοτομικού σχεδίου Αϊβαλιώτικα μετά από άρση απαλλοτρίωσης, βάσει της 144/2009 απόφασης του Διοικητικού Πρωτοδικείου Βόλου.

13 Λήψη απόφασης για την τροποποίηση ρυμοτομικού σχεδίου στα Ο.Τ.253 και 273 της Δ.Ε. Νέας Ιωνίας του ενιαίου Δήμου Βόλου.

14 Λήψη απόφασης για την τροποποίηση ρυμοτομικού σχεδίου στο Ο.Τ.1220α της συνοικίας Νεάπολης της Δ.Ε. Βόλου του ενιαίου Δήμου Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΜΠΑΤΖΙΑΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ