17Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΒΟΛΟΥ

Πληρ: Μαρία Παπαϊωάννου
Τηλ: 24213-50295
Ε-μαιλ: praktikadb@volos-city.gr                                                                                                                    ΒΟΛΟΣ 22/8/2013

Για συνεδρίαση Δημοτικής Κοινότητας Βόλου

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 17η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Δημοτικής Κοινότητας Βόλου την Δευτέρα 26 Αυγούστου 2013 και ώρα 14:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
1. Ενημέρωση Συμβουλίου από τον Πρόεδρο.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
2. Χορήγηση αδειών μουσικών οργάνων έτους 2013 καθώς και συμπληρωματικής άδειας παράτασης
ωραρίου για χρήση μουσικών οργάνων έτους 2013

ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΟΜΗΣΗΣ
3. Χορήγηση προέγκρισηςγια ίδρυση καταστήματος με χρήση «επιχείρηση μαζικής εστίασης, παρασκευής και προσφοράς πλήρους γεύματος -επιχείρηση μαζικής εστίασης πρόχειρου γεύματος (οβελιστήριο-πιτσαρία και αναψυκτήριο χωρίς παρασκευαστήριο)», στον Αδάμο Γρηγόριο, επί της οδού Ογλ 2.
4. Χορήγηση προέγκρισηςγια ίδρυση καταστήματος με χρήση «κατάστημα πώλησης ζωών& ωδικών πτηνών και παραδεισίων πτηνών», στην εταιρία Δ. Διαμαντής-Φ. Στρίγκος Ο.Ε., επί της οδού Ελ. Βενιζέλου 45Ε.
5. Χορήγηση προέγκρισηςγια ίδρυση καταστήματος με χρήση «επιχείρηση μαζικής εστίασης (σουβλατζίδικο)», στην Σιδηροπούλου Ελένη, επί της οδού Κασσαβέτη 127-Γ. Δήμου.
6. Χορήγηση προέγκρισης για ίδρυση καταστήματος με χρήση «επιχείρηση αναψυχής καφετέρια, εντός επιχείρησης προσφοράς υπηρεσιών διαδικτύου», στον Λαζάρου Φανούριο.
7. Χορήγηση προέγκρισηςγια ίδρυση καταστήματος με χρήση «Επιχείρηση αναψυχής (Καφετέρια – Καφέ Μπαρ με οινοπνευματώδη ποτά)», στην Χριστίνα Μηνοπούλου, επί της οδού Κροκίου 54.
8. Χορήγηση προέγκρισηςγια ίδρυση καταστήματος με χρήση <<επιχείρηση αναψυχής καφέ-μπαρ>>, στην κα Γεωργιοπούλου Παρασκευή, επί της οδού Τοπάλη 56.
9. Χορήγηση προέγκρισηςγια ίδρυση καταστήματος με χρήση <<Πρατήριο Αρτου>>, στην Ελένη Κατσαδήμα, επί της οδού Κ. Βάρναλη 11.
10. Χορήγηση προέγκρισηςγια ίδρυση καταστήματος με χρήση «Επιχείρηση χονδρικού εμπορίου», στην Ζαφειρίου Κλεοπάτρα, επί της οδού Γκούρα 5Β.
11. Χορήγηση προέγκρισης για ίδρυση καταστήματος με χρήση «υπεραγορά τροφίμων-σουπερ μάρκετ», στην εταιρία Διαμαντής Μασούτης Α.Ε Σούπερ-Μάρκετ, επί της οδού Αχιλλοπούλου 171.
12. Εκφορά απόψεων επί του αιτήματος των κατοίκων της συνοικίας Αγίων Αναργύρων για κατάργηση μπασκέτας στη διασταύρωση των οδών Σινιώρη και Κολοκοτρώνη.

Δημοτικής Κοινότητας Βόλου
Γεώργιος Μπατζιάκας