20Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  13/4/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 20η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ την Τετάρτη, 19 Απριλίου 2023 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1     Λήψη Απόφασης για απαλλαγή υπολόγων Προέδρων των Δημοτικών και Τοπικών Κοινοτήτων του Δήμου Βόλου από την πάγια προκαταβολή για το έτος 2022.

2     Λήψη Απόφασης για απαλλαγή υπολόγων υπαλλήλων διαχειριστών Πάγιας Προκαταβολής του Δήμου Βόλου για το έτος 2022.

3     Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΔΥΤΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΒΟΛΟΥ»

4     Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο: Εκτέλεση ηλεκτρολογικών εργασιών.

5     Λήψη απόφασης για την έγκριση μελέτης με τίτλο «Εργασίες κατασκευής δικτύου πυρόσβεσης μετά των απαραιτήτων πυροσβεστικών φωλεών στο Καρτάλειο σχολικό συγκρότημα».

6     Συγκρότηση Επιτροπής διαγωνισμού της μελέτης με τίτλο:  «ΜΕΛΕΤΕΣ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΣΤΙΣ  ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ».

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

7     Λήψη απόφασης έγκρισης της επικαιροποιημένης μελέτης για την «Προμήθεια και εγκατάσταση έξυπνου συστήματος διαχείρισης κυκλοφορίας και φωτεινής σηματοδότησης Δήμου Βόλου», προϋπολογισμού 1.254.880,00 € (συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.).

8     Λήψη απόφασης έγκρισης της επικαιροποιημένης μελέτης του έργου «Δημιουργία υπερυψωμένων πεζοδιαβάσεων και διαμόρφωση δύο νέων κυκλικών κόμβων στο Δήμο Βόλου», προϋπολογισμού 1.200.968,00 € (συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.).

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

9     Άσκηση ή μη έφεσης κατά της αριθμ. 100/2022 απόφασης  του Ειρηνοδικείου Βόλου.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τετάρτη, 19 Απρίλιος, 2023