26Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ  8/12/2017

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωή

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 26η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 12 Δεκεμβρίου 2017 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

1     Χορήγηση άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης Μουσικής στο κατάστημα Υ.Ε. της κ. ΣΕΤΣΙΚΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑΣ με χρήση ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ & ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΠΛΗΡΟΥΣ ΓΕΥΜΑΤΟΣ  (ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ) που βρίσκεται στην ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ του Δήμου Βόλου.

2     Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (Ν. ΜΠΑΡΜΠΑΚΗΣ & Γ. ΣΠΑΘΗΣ Ο.Ε.).

3     Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΜΑΣΟΥΤΗΣ Α.Ε.) - από αναβολή υπ' αριθ.146/2017 απόφαση -.

4     Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου  που βρίσκεται στον Βόλο, στην οδό Σέκερη με Αλαμάνας (πλησίον της εισόδου του Πανεπιστημίου)- (υπ' αριθ.212/2017 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Βόλου).

5     Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου  που βρίσκεται στον Βόλο, στην οδό Αναλήψεως με Μαυροκορδάτου (υπ' αριθ.213/2017 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Βόλου).

6     Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου  που βρίσκεται στον Άγιο Στέφανο (Σωρός)- (υπ' αριθ.214/2017 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Βόλου).

7     Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου  που βρίσκεται στον Βόλο, στην οδό  Αγίου Δημητρίου (έναντι Εθνικού Σταδίου)-(υπ' αριθ.215/2017 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Βόλου).

8     Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου  που βρίσκεται στον Βόλο, στην οδό Φιλικής Εταιρίας, μεταξύ Παπανικολή και Λογοθέτη,  (υπ' αριθ.216/2017 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Βόλου).

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

9     Καθορισμός προτεραιότητας της οδού που συνδέει την περιοχή "Ανωμαλιά" με τη συνοικία Κουκουράβα έναντι της οδού που διέρχεται περιφερειακά της συνοικίας Αγ. Ονουφρίου.

10    Καθορισμός θέσης στάθμευσης λεωφορείου μαθητών 2ου Δημοτικού Σχολείου Ν. Αγχιάλου "Βαρνάλειο", στη Δ.Ε. Ν. Αγχιάλου, Δήμου Βόλου.

11    Καθορισμός μιας (1) θέσης στάθμευσης οχήματος ΑμεΑ, στην οδό Γαμβέτα, μεταξύ των οδών Ερμού και Δημητριάδος, στη Δ.Ε. Βόλου.

12    Καθορισμός μιας (1) θέσης στάθμευσης οχημάτων  ΑμεΑ Γενικής Χρήσης, στη Δ.Ε. Ν. Αγχιάλου Δήμου Βόλου.

13    Καθορισμός μιας (1) θέσης στάθμευσης οχήματος ΑμεΑ, στην οδό Κυρίλλου, στη Δ.Ε. Ν. Ιωνίας Δήμου Βόλου.

14    Καθορισμός μιας (1) θέσης στάθμευσης οχήματος ΑμεΑ, στην οδό Μαιάνδρου αρ.179, στη Δ.Ε. Ν. Ιωνίας Δήμου Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΖΑΡΚΑΔΑΣ-ΒΕΡΓΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ