2Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 21/1/2016

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 2η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 26 Ιανουαρίου 2016 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
1 Εκλογή Αντιπροέδρου της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής, σύμφωνα με το άρθρο 74 παρ.6 του Ν.3852/2010.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
2 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΓΙΟΥΛΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.).
3 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ) -από αναβολή υπ' αριθ.332/2015 απόφαση-.
4 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων καταστήματος (Ν. ΜΠΑΡΠΑΚΗΣ – Γ. ΣΠΑΘΗΣ ΟΕ.).
5 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΜΑΝΤΑΦΟΥΝΗΣ Ι. & ΣΙΑ ΟΕ).
6 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΓΙΟΥΛΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.).
7 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ)-από αναβολή υπ' αριθ.335/2015 απόφαση-.
8 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (Ν. ΜΠΑΡΠΑΚΗΣ – Γ. ΣΠΑΘΗΣ ΟΕ.).
9 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΑΔΑΜΑΣΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ & ΣΙΑ Ε.Ε.).
10 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΣΙΔΕΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ).

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
11 Λήψη απόφασης για την κοπή επικίνδυνων πεύκων στο κεντρικό πάρκο της Νέας Αγχιάλου.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
12 Λήψη απόφασης για την έγκριση ολοκλήρωσης διαδικασίας προσκύρωσης οικοπεδικής έκτασης εμβαδού 3,50 τ.μ. στην ιδιοκτησία Αναγνωστοπούλου-Κουσκούνη Μαρίας στη Νέα Ιωνία.
13 Λήψη απόφασης για την τροποποίηση σχεδίου πόλης στα Ο.Τ. 1222α, 1222 και 1221 στη συνοικία Νεάπολης της Δημοτικής Ενότητας Βόλου του Δήμου Βόλου.
14 Λήψη απόφασης για την τροποποίηση σχεδίου πόλης στα Ο.Τ. 1139 Α της συνοικίας Αγίων Αναργύρων (κατάργηση κοινοχρήστου χώρου) μετά από την υπ' αρ.240/2015 Απόφαση του Τριμελούς Διοικητικού Πρωτοδικείου Βόλου.
15 Λήψη απόφασης για την προέγκριση ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος που βρίσκεται στη Δράκεια Πηλίου του Δήμου Βόλου.
16 Λήψη απόφασης για την προέγκριση ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος που βρίσκεται στη Πορταριά του Δήμου Βόλου.

Η Πρόεδρος της
Επιτροπής Ποιότητας Ζωής