30Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 2/6/2017

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 30η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη, 7 Ιουνίου 2017 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης για ανατροπή ανάληψη υποχρέωσης.
2. Λήψη απόφασης για την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2017.
3. Ανάληψη πολυετούς υποχρέωσης για την κάλυψη δαπάνης "Προμήθειας ελαστικών μεταφορικών μέσων" για το διάστημα 2017-2018.
4. Ανάληψη πολυετούς υποχρέωσης για την προμήθεια τροφών για τη σίτιση των αδέσποτων ζώων του Δημοτικού Καταφυγίου διάρκειας ενός (1) έτους από τη σύμβαση, με διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού.
5. Λήψη απόφασης για τον προέλεγχο και σύνταξη απολογισμών εσόδων-εξόδων ετών 2013-2016 Κληροδοτήματος "Θωμά Καλούτσα".
6. Ανάκληση της αριθμ. 250/2017 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής που αφορά την απευθείας ανάθεση ναυαγοσωστικής κάλυψης των πολυσύχναστων παραλιών του Δήμου Βόλου μέχρι ένα μήνα έως την ολοκλήρωση του επαναληπτικού συνοπτικού μειοδοτικού διαγωνισμού, λόγω του κατεπείγοντος.
7. Υποβολή πρακτικού συνοπτικού μειοδοτικού διαγωνισμού (ά φάση αποσφράγιση δικαιολογητικών & τεχνικών προσφορών) για την "Ασφάλιση οχημάτων μηχανημάτων και μοτοποδηλάτων του Δήμου για την διετία 2017-2019 ενδεικτικού προϋπολογισμού συνολικού ποσού 200.000,00€.

8. Υποβολή πρακτικού διαγωνισμού για τη σύναψη σύμβασης για την κατασκευή, χρηματοδότηση και εκμετάλλευση (λειτουργία και συντήρηση του έργου "Πολυόροφο κτίριο στάθμευσης αυτοκινήτων στην διασταύρωση των οδών Δημητριάδος-Φιλελλήνων με ενδεικτικό προϋπολογισμό 2.400.000,00€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.
9. Υποβολή πρακτικού δημοσίου ανοικτού διαγωνισμού του έργου "Κατασκευή Κλειστού Γυμναστηρίου Αγριάς Τ11".
10. Υποβολή πρακτικού δημοσίου ανοικτού διαγωνισμού του έργου 'Συντηρήσεις δρόμων Δ.Ε. πλήν Βόλου- Ν. Ιωνίας 2017".
11. Υποβολή πρακτικού αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου "Συντηρήσεις δρόμων Δ.Ε. Βόλου-Ν. Ιωνίας έτους 2017".
12. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου "Μετατροπή του Εκθεσιακού-Αθλητικού Κέντρου σε Συνεδριακό Κέντρο".
13. Έγκριση μελέτης για "Εργασίες χρωματισμού τριών (3) γηπέδων καλαθοσφαίρισης με ειδικά ακρυλικά χρώματα".
14. Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου " Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)".

Δ/ΝΣΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ
15. Υποβολή πρακτικού κατακύρωσης του συνοπτικού διαγωνισμού για "Προμήθεια κάδων μηχανικής αποκομιδής απορριμμάτων του Δήμου Βόλου διάρκειας ενός έτους.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τετάρτη, 7 Ιούνιος, 2017