32Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 19/5/2022

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 32η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με την με αριθμό 643η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: ΨΕ3846ΜΤΛ6-0Ρ5), με θέμα «Σύγκληση και λειτουργία των συλλογικών οργάνων των δήμων κατά το διάστημα εφαρμογής των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας» - την Δευτέρα, 23 Μαΐου 2022 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α       ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Έγκριση της προσφυγής στη διαδικασία με διαπραγμάτευση χωρίς προηγούμενη δημοσίευση, σύμφωνα με το άρθρο 32 παρ.2 εδαφ.γ τουΝ. 4412/16 και το άρθρο 10 παρ. 3Α και 3β της Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου, για απευθείας ανάθεση: 1) στην εταιρεία ΄΄AMCO΄΄ ΄΄Κατεπείγοντα μέτρα αντιμετώπισης των αρνητικών συνεπειών της εμφάνισης του   Κορωνοιού COVID-19 και της ανάγκης περιορισμού της διάδοσής του  (ΦΕΚ 55/τεύχος Α΄/11-3-2020) καθώς επίσης και των επικαιροποιημένων εγκυκλίων αναφορικά με τα  μέτρα αντιμετώπισης της πανδημίας που έχουν εκδοθεί μέχρι και σήμερα.

2.  Λήψη απόφασης για την «Προέγκριση δαπανών τμήματος δημοσίων σχέσεων».

3.  Λήψη απόφασης για απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (ΧΕΠ 691/2022 ΑΓΑΘΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ).

4.  Λήψη απόφασης για απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (ΧΕΠ 1585/2022 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ).

5. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης  για την διενέργεια ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια Χριστουγεννιάτικου διακόσμου 2022», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 209.808,00€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

6.  Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών προσωρινού αναδόχου του έργου «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΧΑΡΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΕΝΟΤΗΤΩΝ».

7.  Υποβολή επανασύνταξης πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΛΝΤΕΡΙΜΙΩΝ ΚΑΙ ΠΛΑΚΟΣΤΡΩΤΩΝ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΕΝΟΤΗΤΩΝ ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2021».

8.  Υποβολή επανασύνταξης πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΠΛΑΚΟΣΤΡΩΣΕΩΝ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΕΤΟΥΣ 2021».

9.  Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: «ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΕΩΣ 5».

10.  Έγκριση της 4ης παράτασης της προθεσμίας περαίωσης του έργου: «ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ Δ.Ε. ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ & Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2020» για 2 μήνες.

11.  Παράταση προθεσμίας του έργου: «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΖΗΜΙΩΝ ΔΙΚΤΥΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΕΤΟΥΣ 2021.»

12.  Έγκριση μελέτης με τίτλο «προμήθεια & τοποθέτηση ανταλλακτικών γηπέδου καλαθοσφαίρισης».

13.  Έγκριση μελέτης με τίτλο «Προμήθεια και τοποθέτηση εξοπλισμού παιδικής χαράς ».

14.  Έγκριση μελέτης με τίτλο  «Εκτέλεση εργασιών αντικατάστασης λαμπτήρων σε ιστούς φωτισμού από αδειούχο ηλεκτρολόγο εναερίτη με πέδιλα».

15.  Έγκριση μελέτης με τίτλο « Εργασίες εφαρμογής πολυουρεθανικού υλικού σε εξωτερικό γήπεδο καλαθοσφαίρισης».

16.  Έγκριση μελέτης με τίτλο  «Εργασίες στεγανοποίησης δώματος του δημοτικού κτιρίου job center».

17.  Έγκριση μελέτης με τίτλο «Προμήθεια και τοποθέτηση  ξύλινης περίφραξης για την τοπική κοινότητα Δράκειας ».

18.  Έγκριση μελέτης με τίτλο  « Προμήθεια και τοποθέτηση μεταλλικού πλαισίου με κάλυμμα για το Φρεάτιο του κόμβου έναντι Δημαρχείου» .

19.  Έγκριση μελέτης με τίτλο  «Προμήθεια καλυμμάτων φρεατίων επίσκεψης και οικοδομικών υλικών».

20.  Έγκριση μελέτης με τίτλο «Προμήθεια φωτιστικών οροφής και λοιπού εξοπλισμού».

21.  Έγκριση Πρωτοκόλλου Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΔΟΓΕΦΥΡΑΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΧΕΙΜΑΡΡΟΥ ΞΗΡΙΑ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΛΑΧΑΝΑΓΟΡΑΣ».

22.  Έγκριση Πρωτοκόλλου Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΖΗΜΙΩΝ ΑΠΟ ΘΕΟΜΗΝΙΑ ΣΤΗ Δ.Κ.ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑΣ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ».

23.  Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)».

24.  Λήψη απόφασης για την έκδοση εντάλματος προπληρωμής της ΔΕΔΔΗΕ για την εκτέλεση έργου επέκτασης δικτύου φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων Δ.Ε.Η.»

25.  Παράταση χρόνου απόδοσης λογαριασμού εντάλματος προπληρωμής του υπολόγου.

26.  Σύνδεση φυσικού αερίου στο 1ο Δημοτικό Σχολείο ΑΙΣΩΝΙΑΣ.

27.  Σύνδεση φυσικού αερίου στο 1ο Νηπιαγωγείο ΑΙΣΩΝΙΑΣ.

28.  Σύνδεση φυσικού αερίου στο Δημοτικό Κατάστημα Διμηνίου

Δ/ΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ

29.  Έγκριση υποβολής πρότασης χρηματοδότησης της πράξης «ΔΡΑΣΕΙΣ ΕΞΥΠΝΗΣ ΠΟΛΗΣ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ» στην Κοινωνία της Πληροφορίας Μ.Α.Ε. και στην Ειδική Υπηρεσία Συντονισμού του Ταμείου Ανάκαμψης.

30.  Συγκρότηση τριμελούς Επιτροπής Διερεύνησης Τιμών, στο πλαίσιο της υποβολής πρότασης του Δήμου Βόλου για δράσεις έξυπνης πόλης σύμφωνα με το Εθνικό Σχέδιο Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας Ελλάδα 2.0

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 23 Μάιος, 2022