33Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ16/6/2017

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 33η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη, 21 Ιουνίου 2017 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α  ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Λήψη απόφασης για την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2017.

2. Έγκριση μελέτης και σχέδιο όρων του συνοπτικού διαγωνισμού με σφραγισμένες προσφορές παροχής εργασιών-υπηρεσιών με τίτλο:Υπηρεσίες παροχής επιστημονικής, συμβουλευτικής και τεχνικής υποστήριξης σχετικά με την οργάνωση και εφαρμογή των δράσεων(Τρόφιμα-Βασική Υλική Συνδρομή )του Επιχειρησιακού Προγράμματος" ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΑΠΟΡΟΥΣ (Τ.Ε.Β.Α)"προϋπολογισμού 60.000,00€ (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α)

3. Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού μειοδοτικού διαγωνισμού για την Προμήθεια και τοποθέτηση ελαστικών μεταφορικών μέσων του Δήμου Βόλου για χρονική διάρκεια ενός (1) έτους" ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 39.952,80€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α

4. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου "Συντήρηση οικοδομικών & Η/Μ Εγκαταστάσεων σχολικών κτιρίων έτους 2016"

5. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση μελέτης με τίτλο "Εκτέλεση εργασιών αντικατάστασης λαμπτήρων σε ιστούς φωτισμού από αδειούχο ηλεκτρολόγο εναερίτη με πέδιλα