37Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 11/9/2014

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 37η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 15 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Εκλογή Αντιπροέδρου Οικονομικής Επιτροπής

2. Προνοιακά επιδόματα για τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο 2014
3. Λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού έτους 2014
4. Ρύθμιση οφειλών του άρθρου 51 παρ. β΄εδ. β΄του Ν. 4257/2014 οφειλετών του Δήμου με δόσεις
5. Έγκριση πρακτικού ανοικτού δημόσιου διαγωνισμού για την ανάθεση του έργου "Παροχή υπηρεσιών σίτισης (catering) για την κάλυψη αναγκών του Μουσικού Σχολείου Βόλου για τη χρονική διάρκεια ενός σχολικού έτους"
6. Κατάρτιση όρων διακήρυξης και έγκριση τεχνικών προδιαγραφών για την προμήθεια αναλωσίμων μεταφορικών μέσων του Δήμου Βόλου διάρκειας ενός (1) έτους, ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 82.500,00€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.
7. Κατάρτιση όρων διακήρυξης και έγκριση τεχνικών προδιαγραφών για την προμήθεια αστικού εξοπλισμού του Δήμου Βόλου έτους 2014, ενδεικτικού προϋπολογισμού 29.827,50€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ
8. Κατάρτιση όρων διακήρυξης και έγκριση τεχνικών προδιαγραφών για την προμήθεια σάκων απορριμμάτων για την κάλυψη των αναγκών του Δήμου Βόλου για ένα (1) έτος ενδεικτικού προϋπολογισμού δαπάνης 99.000,00€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ
9. Κατάρτιση όρων διακήρυξης και έγκριση τεχνικών προδιαγραφών για την προμήθεια εξοπλισμού Hardware- λογισμικού software- εγκατάσταση παραμετροποίηση.

10. Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου Επεκτάσεις δικτύων ΔΕΗ
11. Υποβολή πρακτικού β΄φάση για την προμήθεια του έργου:Εξοπλισμός ειδικών σχολείων και τμημάτων ένταξης του Δήμου Βόλου

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
12. Άσκηση ή μη αναίρεσης κατά της υπ΄αριθμ. 57/2014 απόφασης του μονομελούς Πρωτοδικείου Βόλου, δικάζοντος ως Εφετείου
13. Λήψη απόφασης για την ανάθεση της νομικής υποστήριξης σε δικηγόρο του Δήμου Βόλου κατόπιν αιτήσεως του υπαλλήλου της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών, Ιωάννη Ζαγοριανού, κατά την εκδίκαση σχετικής του υπόθεσης.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ

Δευτέρα, 15 Σεπτέμβριος, 2014