41Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  6/7/2023

Αρ. Πρωτ.: 50751

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 41η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ, την Δευτέρα, 10 Ιουλίου 2023 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α       ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1     Λήψη απόφασης για την προέγκριση δαπανών του Τμήματος Δημοσίων Σχέσεων.

2     Υποβολή προς έγκριση του  Πρακτικού της Επιτροπής Διενέργειας Διαγωνισμού και Αξιολόγησης Προσφορών για τον ανοιχτό δημόσιο ηλεκτρονικό διαγωνισμό «Παροχή Υπηρεσιών Φύλαξης του Ξενώνα Φιλοξενίας Γυναικών Θυμάτων Βίας Δήμου Βόλου για οκτώ (8) μήνες» κατ’ εφαρμογή της 994/2023 Απόφασης του 2ου Κλιμακίου της Ε.Α.ΔΗ.ΣΥ. (ΓΑΚ 641/04-05-2023, α/α ΕΣΗΔΗΣ 118000) - (επαναξιολόγηση Οικονομικών Προσφορών και Ανάδειξη νέου Προσωρινού Αναδόχου).

3     Υποβολή πρακτικού συνεδρίασης Επιτροπής Διαγωνισμού για το έργο «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΣΚΗΝΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ».

4     Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΜΟΥΣΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΑΡΓΟΥΣ».

5     Υποβολή πρακτικών Α' και Β' Φάσης ηλεκτρονικής αποσφράγισης, ελέγχου και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού για την "Τοποθέτηση Εορταστικού Φωτισμού Δήμου Βόλου 2023-2025".

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

6     Λήψη απόφασης για την εντολή και πληρεξουσιότητα σχετικά με την αντίκρουση αίτησης ακύρωσης και αναστολής ενώπιον του Β-Θ Τμήματος του Σ.τ.Ε.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 10 Ιούλιος, 2023