43Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  13/7/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 43η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ, την Δευτέρα, 17 Ιουλίου 2023 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α     ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Λήψη απόφασης για την 15η αναμόρφωση προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2023.
  2. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια ανοικτού διεθνή ηλεκτρονικού διαγωνισμού, για την «Προμήθεια & εγκατάσταση εξοπλισμού Γωνιών Ανακύκλωσης στο Δήμο Βόλου».
  3. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του πρακτικού της πλειοδοτικής δημοπρασίας για την εκμίσθωση του πολυώροφου κτιρίου στάθμευσης αυτοκινήτων επί των οδών Ερμού-Φιλελλήνων-Δημητριάδος στο Βόλο (σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 192 παρ. 1 του Ν.3463/2006, όπως τροποποιήθηκε με το άρθρο 196 του Ν. 4555/2018)».
  4. Υποβολή Πρακτικού II - Ελέγχου Δικαιολογητικών Κατακύρωσης Προσωρινού Αναδόχου του διαγωνισμού για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΤΟΙΜΩΝ ΓΕΥΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΣΙΤΙΣΗ ΑΠΟΡΩΝ, ΤΟΥ ΞΕΝΩΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΘΥΜΑΤΩΝ ΒΙΑΣ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ, ΤΩΝ ΣΤΕΓΩΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΗΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ (ΣΥΔ) ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, ΚΑΠΗ & ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΟΛΟΥ, ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΕΝΟΣ (1) ΕΤΟΥΣ», συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 580.551,06€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.
  5. Υποβολή προς έγκριση του Πρακτικού της Επιτροπής Διενέργειας Διαγωνισμού και Αξιολόγησης Προσφορών για τον ανοιχτό δημόσιο ηλεκτρονικό διαγωνισμό «Παροχή Υπηρεσιών Φύλαξης του Ξενώνα Φιλοξενίας Γυναικών Θυμάτων Βίας Δήμου Βόλου για οκτώ (8) μήνες» (Ηλεκτρονική Αποσφράγιση – Έλεγχος Δικαιολογητικών Κατακύρωσης & Ανάδειξη Οριστικού Αναδόχου) κατ’ εφαρμογή της 994/2023 Απόφασης του 2ου Κλιμακίου της Ε.Α.ΔΗ.ΣΥ (ΓΑΚ 641/04-05-2023, Α/Α ΕΣΗΔΗΣ 118000).

1. Έγκριση μελέτης με τίτλο «Προμήθεια και τοποθέτηση τεχνητής χλόης».
  2. Έγκριση μελέτης με τίτλο: «Προμήθεια και τοποθέτηση συνθετικού γρασιδιού και παιχνιδιών εξωτερικού χώρου».
  3. Έγκριση μελέτης με τίτλο: «Προμήθεια και τοποθέτηση συνθετικού γρασιδιού».
  4. Έγκριση μελέτης με τίτλο «Προμήθεια και τοποθέτηση εξοπλισμού παιδικής χαράς».
  5. Έγκριση μελέτης με τίτλο «Προμήθεια & τοποθέτηση εξοπλισμού σε εξωτερικά γήπεδα καλαθοσφαίρισης σχολείων». (2ο Δημοτικό Σχολείο Βόλου και 2ο Λύκειο & Ειδικό Σχολείο Ν.Ιωνίας)
  6. Έγκριση μελέτης με τίτλο «Εργασίες εφαρμογής πολυουρεθανικού υλικού σε εξωτερικά γήπεδα καλαθοσφαίρισης & πετοσφαίρισης».
  7. Έγκριση μελέτης με τίτλο «Εργασίες εφαρμογής πολυουρεθανικού υλικού σε εξωτερικό γήπεδο καλαθοσφαίρισης». (2ο Δημοτικό Σχολείο Βόλου)
  8. Έγκριση μελέτης με τίτλο «Εργασίες εφαρμογής πολυουρεθανικού υλικού σε εξωτερικό γήπεδο καλαθοσφαίρισης». (Δημοτικό Σχολείο Σέσκλου)
  9. Έγκριση μελέτης με τίτλο «Αποκατάσταση των εργασιών αποξήλωσης παλαιών διακοσμητικών τούβλων και επιχρισμάτων στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Βόλου».
  10. Υποβολή πρακτικού ΙΙΙ (ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου) του διαγωνισμού προμήθειας με τίτλο "Προμήθεια και τοποθέτηση φωτιστικών LED στις Δ.Ε. Νέας Αγχιάλου και Αγριάς".

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

1. Υποβολή για έγκριση Πρακτικού αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του ανοικτού διαγωνισμού, μέσω ΕΣΗΔΗΣ, για τη σύναψη δημόσιας σύμβασης εκπόνησης μελέτης με τίτλο: «Μελέτη Ανασύνταξης του Γ΄ Κεφαλαίου της  Πράξης Εφαρμογής Αγ. Παρασκευής» προϋπολογισμού 159.746,29€ (με απρόβλεπτα και χωρίς ΦΠΑ 24%).
  2. Λήψη απόφασης επί του θέματος “Εξώδικος συμβιβασμός  για την προσκύρωση οικοπεδικής έκτασης, εμβαδού 9,68 τ.μ., στην ιδιοκτησία με κ.α. 041725 στο Ο.Τ. 914Β, περιοχής Βορείων Συνοικιών του Δήμου Βόλου”.
  3. Λήψη απόφασης επί του θέματος “Εξώδικος συμβιβασμός καθορισμού τιμής μονάδας για την προσκύρωση οικοπεδικής έκτασης, εμβαδού 1,51 τ.μ., στην ιδιοκτησία με κ.α. 070316 στο Ο.Τ. 1363, περιοχής Βορείων Συνοικιών του Δήμου Βόλου”.
  4. Λήψη απόφασης επί του θέματος “Εξώδικος συμβιβασμός καθορισμού τιμής μονάδας της μετατροπής εισφοράς γης σε χρήμα στο Ο.Τ. 914Β, εντός της 3α/1993 κυρωμένης πράξης εφαρμογής, περιοχής Βορείων Συνοικιών του Δήμου Βόλου”.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

1. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών προσωρινού αναδόχου του έργου «Διαγράμμιση οδικού δικτύου Δήμου Βόλου και διαγραμμίσεις - πιλοτικές εφαρμογές νέων υλικών έτους 2023 - Κεντρικού οδικού δικτύου Δ.Ε. Βόλου».

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 17 Ιούλιος, 2023