45Η ΕΚΤΑΚΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

Αρ. Πρωτ. : 72265

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

ΠΡΟΣ : Τα Μέλη της Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 45η ΕΚΤΑΚΤΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη, 30 Αυγούστου 2017 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Το κατεπείγον της συνεδρίασης σύμφωνα μα το άρθρο 75 του Ν. 3852/2010 έγκειται στο γεγονός :
Α) Της αντιμετώπισης υπηρεσιακών θεμάτων αναγκαίων για την εύρυθμη λειτουργία των υπηρεσιών του Δήμου
Β) Της άμεσης ολοκλήρωσης των εργασιών διαφόρων έργων της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών
Γ) Της άμεσης αποκατάστασης ζημιών λόγω έκτακτης ανάγκης

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1     Λήψη απόφασης για την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017.

2     Έγκριση μελέτης με τίτλο "Προμήθεια & τοποθέτηση πλαστικού αθλητικού δαπέδου στο 6ο Δημοτικό Σχολείο του Δήμου Βόλου".

3     Έγκριση μελέτης με τίτλο " Εργασίες συντήρησης & επισκευής Δημοτικού κτιρίου στο Δ.Δ. Άλλης Μεριάς του Δήμου Βόλου".

4     Υποβολή πρακτικών ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟΥ ΑΓΡΙΑΣ Τ11.

Δ/ΝΣΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

5     Λήψη απόφασης για την απευθείας ανάθεση εργασιών στον κ. Σκληθριώτη Δημήτριο για αποκατάσταση ζημιών λόγω έκτακτης ανάγκης  στην Δ.Ε. Πορταριάς.

6     Λήψη απόφασης για την απευθείας ανάθεση εργασιών στον κ. Χατζηπαρασίδη Ιωάννη για αποκατάσταση ζημιών λόγω έκτακτης ανάγκης  στην Δ.Ε. Ν. Αγχιάλου.

7     Λήψη απόφασης για την απευθείας ανάθεση εργασιών στον κ. Μυλωνά Ιωάννη για αποκατάσταση ζημιών λόγω έκτακτης ανάγκης  στην Δ.Ε. Ν. Αγχιάλου.

8     Λήψη απόφασης για την απευθείας ανάθεση εργασιών στον κ. Διαμαντένια Νικόλαο για αποκατάσταση ζημιών λόγω έκτακτης ανάγκης  στην Δ.Ε. Ν. Αγχιάλου.

9     Λήψη απόφασης για την απευθείας ανάθεση εργασιών στην εταιρεία ΜΟΣΔΡΟΜΟΣ Α.Ε. για αποκατάσταση ζημιών λόγω έκτακτης ανάγκης  στην Δ.Ε. Ν. Αγχιάλου.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

10    Υποβολή πρακτικού διενέργειας του συνοπτικού διαγωνισμού για την "Προμήθεια φυτών του Δήμου Βόλου".

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τετάρτη, 30 Αύγουστος, 2017