45Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 27/7/2018

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 45η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τρίτη, 31 Ιουλίου 2018 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2018.
2. Λήψη απόφασης για την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2018.
3. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού, για την «Προμήθεια ανταλλακτικών και αναλώσιμων μεταφορικών μέσων Δήμου Βόλου», συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 70.163,66€ (εβδομήντα χιλιάδων εκατόν εξήντα τριών ευρώ και εξήντα έξι λεπτών) συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ.
4. Λήψη απόφασης σχετικά με την κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια δημόσιου ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για τις «ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΡΕΜΑΤΩΝ ΣΤΙΣ ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ».
5. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Κατάρτιση όρων διακήρυξης δημοπρασίας για εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στη θέση «Παραδείσι» της Τοπικής Κοινότητας Άνω Βόλου Δ.Ε. Ιωλκού».
6. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση του δημοτικού καταστήματος «Αχίλλειον» που βρίσκεται στο Βόλο, επί της παραλιακής οδού Αργοναυτών και Κουμουνδούρου»
7. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση του δημοτικού ελαιοπεριβόλου στη θέση «Άγιος Παντελεήμων» της Τοπικής  Κοινότητας Άνω Λεχωνίων Δ.Ε. Αρτέμιδας»
8. Υποβολή Πρακτικού – «Έλεγχος Δικαιολογητικών/Τεχνικών Προσφορών» της Επιτροπής  για τη διενέργεια ανοιχτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για τη “Λειτουργία της Στέγης Υποστηριζόμενης Διαβίωσης (ΣΥΔ) σε κτίριο της πρώην Παιδόπολης Αγριάς”, ενδεικτικού προϋπολογισμού 230.365,96€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ).
9. Λήψη απόφασης σχετικά με τον «Εξώδικο συμβιβασμό επί αιτήματος της κας Χαρίκλειας - Θεοδώρας Χρυσάνθη για υλικές ζημιές του οχήματός της με αριθμό κυκλοφορίας ΒΟΑ 8514 μάρκας HONDA CIVIC».
10. Λήψη απόφασης σχετικά με τον «Εξώδικο συμβιβασμό επί αιτήματος του κ Θεόδωρου Φελεμέγκα για υλικές ζημιές του οχήματός του με αριθμό κυκλοφορίας ΒΑΕ 0342 μάρκας HONDA SH150».
11. Λήψη απόφασης σχετικά με τον «Εξώδικο συμβιβασμό επί αιτήματος της κ Αικατερίνης Ηλία για υλικές ζημιές του οχήματός της με αριθμό κυκλοφορίας ΒΟΜ 6450 μάρκας SUZUKI”.

12. Λήψη απόφασης για επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)».
13. Λήψη απόφασης για την έγκριση της μελέτης με τίτλο "Επισκευή συσκευών και πλακετών".

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
14. Υποβολή 2ου Πρακτικού – Αποσφράγιση φακέλου οικονομικών προσφορών του Ανοιχτού Δημόσιου Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού για την “Προμήθεια Φυτών του Δήμου Βόλου”.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
15. Υποβολή πρακτικού συνοπτικού διαγωνισμού του άρθρου 117 του Ν. 4412/2016 για τη σύναψη δημόσιας σύμβασης εκπόνησης μελέτης με τίτλο «Συμπληρωματικές εργασίες Πράξης Εφαρμογής Νέων Παγασών Δήμου Βόλου» προϋπολογισμού 10.027,08 € (με απρόβλεπτα και χωρίς ΦΠΑ 24%).

ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΩΝ
16. Υποβολή πρακτικού συνοπτικού διαγωνισμού του έργου "Εργασίες βελτίωσης περιφερειακών κοιμητηρίων ΔΕ πλην Βόλου και Ν. Ιωνίας - 2017"

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τρίτη, 31 Ιούλιος, 2018