4Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 18/1/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 4η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη, 23 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 13:00 στο  Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου Βόλου οικονομικού έτους 2019.
2. Έγκριση της αριθμ.9/2019 απόφασης του ΔΟΕΠΑΠ-ΔΗΠΕΘΕ που αφορά στην έγκριση ενδεικτικού προϋπολογισμού τροφίμων για απευθείας ανάθεση τεσσάρων μηνών για το έτος 2019 βάσει της Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου ΦΕΚ 240τΑ/12-12-2012”.
3. Έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια ανοικτού διεθνή ηλεκτρονικού διαγωνισμού, για την «Βαφή και επισκευή απορριμματοφόρων οχημάτων» για ένα (1) έτος από την υπογραφή της σύμβασης.

4. Υποβολή πρακτικού αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του δημόσιου συνοπτικού διαγωνισμού για την επαναπροκήρυξη της προμήθειας με τίτλο: "Προμήθεια και τοποθέτηση πυράντοχων μεταλλικών θυρών και υαλόθυρων για την ενίσχυση της παθητικής πυροπροστασίας του υπογείου χώρου του Μουσικού Σχολείου Βόλου" προϋπολογισμού 19.200,16 € συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.
5. Ενδοδικαστική συμβιβαστική επίλυση σε συμβούλιο της διαφοράς από αγωγή με αριθμ. Κατάθεσης ΑΓ87/24.11.2017 των “ΔΟΓΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ, Ν. ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ” κατά  του Ο.Τ.Α Δήμου Βόλου

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
6. Λήψη απόφασης για τη νομική υποστήριξη του Δημητρίου Καντόλα ενώπιον του  Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Βόλου, στις 25-1-2019.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τετάρτη, 23 Ιανουάριος, 2019